Մեր ունեցած ստույգ տեղեկություններով՝ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը երեկ խորհրդակցություն է հրավիրել սահմանամերձ գյուղերի գնդակոծումների և այնտեղ ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ:
Ծառուկյանը զարմանք է հայտնել առ այն, որ ո՛չ դիվերսիոն գործողություններից առաջ, ո՛չ դրանից հետո որևէ պաշտոնյա օրեր, շաբաթներ շարունակ չի այցելում այդ բնակավայրերը, չի տեղեկանում ստեղծված իրավիճակին և առկա խնդիրներին:
Խորհրդակցության արդյունքում Ծառուկյանի հանձնարարությամբ ստեղծվել է ԲՀԿ պատգամավորներից կազմված աշխատանքային խումբ, որն անմիջապես մեկնել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղեր:
ԲՀԿ ղեկավարը հանձնարարել է տեղում մարդկանց հետ հանդիպումներից հետո կազմել հրատապ խնդիրների ցանկը ու զեկուցել իրեն, որպեսզի «Ծառուկյան» հիմնադրամի միջոցներով դրանց լուծում տրվի:
«Մենք պետք է անենք ամեն ինչ, որպեսզի սահմանամերձ գյուղերի բնակչությունը իրեն մենակ ու լքված չզգա: Ես պատրաստ եմ անձնական միջոցներ ներդնել, որպեսզի մշակութային, կրթական, և ընդհանրապես քաղաքացիական կյանքն այդ բնակավայրերում ակտիվանա»,- ասել է Ծառուկյանը:
ԲՀԿ–ն խումբ է ուղարկել սահմանամերձ գյուղեր

Согласно имеющейся у нас достоверной информации, вчера председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян созвал совещание по вопросу обстрела азербайджанской стороной приграничных армянских сел и сложившейся там ситуации.
Царукян выразил удивление в связи с тем, что ни одно должностное лицо не посетило эти населенные пункты после диверсий азербайджанцев, не интересовалось ситуацией и возникшими проблемами.
По итогам совещания по поручению Царукяна из членов парламентской фракции «Процветающая Армения» была сформирована рабочая группа, которая сразу же отправилась в расположенные в Тавушской области приграничные села.
Кроме того, лидер «Процветающей Армении» поручил по итогам встреч с населением составить список наиболее насущных проблем и доложить ему о них с тем, чтобы разрешить их при помощи средств Фонда «Царукян».
«Мы должны сделать все возможное для того, чтобы население приграничных сел не чувствовало себя одиноким и покинутым. Я готов вложить личные средства для того, чтобы в этих регионах активизировались культурная, образовательная и другие стороны жизни», - заявил Гагик Царукян.
ППА отправила в приграничные села группу