Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը կմեկնի Աշխաբադ
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը ս.թ. մայիսի 29-30-ը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշխաբադ` մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին: Նիստի օրակարգում ընդգրկված են ԱՊՀ անդամ պետությունների տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանն ու ԱՊՀ կառույցների կատարելագործմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

Премьер-министр Армении отправится в Ашхабад
Возглавляемая премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном правительственная делегация с 29 по 30 мая с двухдневным рабочим отправиться в столицу Туркменистана Ашхабад для участия в очередном заседании совета глав правительств СНГ.
В повестку заседания включен ряд вопросов, направленных на дальнейшее развитие экономического сотрудничества стран-членов СНГ и усовершенствование структур СНГ.
В составе правительственной делегации Армении руководитель аппарата правительства  Давид Саркисян, министр энергетики и природных ресурсов  Армен Мовсисян, заместитель главы МИД  Шаварш Кочарян и другие должностные лица.