«Ընտրախախտումների վերաբերյալ ահազանգերը չեն դադարում»
ՀՀ նախկին արտգործնախարար, ԲՀԿ համամասնական ցուցակի երկրորդ համար Վարդան Օսկանյանն անդրադարձել է ընթացող քվեարկությանը և հայտնել իր մտահոգությունն ու անհանգստությունը:
«Ես մի ժամից ավելի է գտնվում եմ ԲՀԿ կենտրոնական շտաբում և կարող եմ ասել, որ ընտրախախտումների վերաբերյալ ահազանգերը չեն դադարում: Ահազանգերն իսկապես ահանգնացող և մտահոգիչ են:
Խնդիրները սկսվեցից թանաքների օքսիդացումից: Առ այս պահը այս հարցը լուծված չէ: Այս պահին էլ մի շարք տեղամասերում անձնագրերը կնքվում են նման թանաքով:
Վաղ առավոտից տեղամասերում մարդկային կուտակումներ են եղել: Ընդ որում, նույնիսկ մինչև տեղամասերը բացվելը: Այս ամենը վկայում է, որ մենք գործ ունենք պլանավորված գործողության հետ:
Այս պահի դրությամբ մենք կարող ենք արձանագրել, որ իշխանությունները չեն կարողանում ապահովել իրենց խոստումը`ազատ, արդար ընտրությունների անցկացման հարցում: Նրանք չեն կարողանում այդ խոսոտումը իրականացնել, հարգել:
Այս ամենից եզրակացնում ենք` իշխանությունները գնում են ընտրությունները կեղծելուն: Ես դեռ հույս ունեմ, դեռևս ժամանակ կա, որ իշխանություններն արագ կմիջամտեն: Հակառակ դեպքում, ես ուղղակի վստահ եմ, որ քաղաքական ուժերը ընտրություններից հետո համապատասխան քաղաքական եզրակացություն կանեն»,– ասել է Օսկանյանը:

Вардан Осканян: «Сообщения об избирательных нарушениях не прекращаются»
Экс-министр иностранных дел Армении, второй номер пропорционального списка партии «Процветающая Армения» Вардан Осканян прокомментировал ход голосования, выразив свое беспокойство. В своем заявление он отметил:
«Я более часа нахожусь в центральном штабе ППА и могу сказать, что сообщения об избирательных нарушениях не прекращаются. Сообщений все больше и это вызывает серьезное беспокойство.
Проблемы начались с исчезающих печатей. Данный вопрос до сих пор не решен. И сейчас в ряде избирательных участков в паспорта ставят печати такими же чернилами.
С раннего утра на участках были скопления людей. Причем, даже до открытия участков. Всё это свидетельствует о том, что мы имеем дело с запланированными действиями.
На данный момент мы можем констатировать, что власти не могут сдержать свое обещание в вопросе проведения свободных и справедливых выборов.
Из всего этого можно прийти к заключению, что власти идут на фальсификацию выборов. Я еще надеюсь, еще есть время, чтобы власти быстро вмешались в это. В противном случае, я просто уверен, что политические силы после выборов сделают соответствующий политический вывод»,– сказал Осканян.