«Ժառանգությունը», ՀՅԴ-ն և Հայ ազգային կոնգրեսը հավաք են կազմակերպելու
ԱԺ 11-րդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 13 հարց և 2 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 119 հարց, այդ թվում` 17 միջազգային պայմանագիր:
ԱԺ չորրորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և փետրվարի 27-ից մարտի 1-ը ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ փետրվարի 27-ի նիստում:
Հիշեցնենք, որ վաղը՝ փետրվարի 28-ին, խորհրդարանը քննարկելու է Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու և 100 տոկոսով համամասնական ընտրակարգին անցնելու վերաբերյալ առաջարկը:
Խնդրի վերաբերյալ փետրվարի 28-ին «Ժառանգությունը», ՀՅԴ-ն և Հայ ազգային կոնգրեսը Բաղրամյան և Դեմիրճյան փողոցների՝ Ազգային ժողովին հարակից հատվածներում ժամը 14:00-16:30-ը հավաք են կազմակերպելու։

Сегодня стартует очередное заседание 11-ой сессии Национального собрания четвертого созыва. В проект повестки заседаний четырехдневки (27-е февраля – 1-е марта) включены 119 вопросов, в том числе – 17 международных договоров.
Завтра в парламенте будет обсужден проект закона «О внесении изменений в Избирательный кодекс РА», по которому предусматривается переход от смешанной избирательной системы к 100% пропорциональной. В связи с этим в тот же день с 14:00 до 16:00 на прилегающей к Национальному собранию территории пройдет митинг партий «Наследие», АРФД и АНК.
«Наследие», АРФД и АНК проведут митинг