«ԱՐՏՖՈՒԴ»–ում ճշտում են
«Հրապարակ» օրաթերթն այսօր գրել է, որ գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանի որդուն՝ Վաչագան Կարապետյանին պատկանող «ԱՐՏՖՈՒԴ» Արտաշատի պահածոների գործարանում բանվորներին ամիսներով փող չեն տալիս: Վերջին անգամ նրանք ստացել են 2011թ. նոյեմբերի աշխատավարձը: Գործարանի մի խումբ աշխատողներ թերթին պատմել են, որ դեկտեմբերի աշխատավարձը ստացել են միայն տանն ամուսնացած զույգ ունեցող աշխատողները, որոնք «Տրնդեզ» պետք է նշեին:
«7օր»–ը փորձել է Վաչագան Կարապետյանից ճշտել, թե որքանո՞վ է այս տեղեկությունը հմապատասխանում իրականությանը։ «ԱՐՏՖՈՒԴ» գործարանից խոստացել են մեկ ժամվա ընթացքում ճշտել և պատասխանել։

В «Артфуд» месяцами не платят зарплату – «Грапарак»
Газета «Грапарак» сегодня написала, что на Арташатском консервном заводе «Артфуд», принадлежащем сыну министра сельского хозяйства Серго Карапетяна Вачагану Карапетяну рабочим месяцами не платят зарплату. В последний раз зарплату они получали в ноябре 2011-го года. Несколько работников завода рассказали газете, что зарплату за декабрь получили только члены тех семей, где есть молодожены, которые должны были отмечать Трндез.
«7or» попытался проверить у Вачагана Карапетяна, насколько эта информация соответствует действительности. На заводе «Артфуд» пообещали проверить ее в течение часа и сообщить нам об этом.