Պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանն անդրադարձել է «Կանխիկ գործառնությունների սահմանափակման մասին» փաթեթի տապալմանը և դրան «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության չմասնակցելուն։
–Ինձ համար անհասկանալի էր մեր գործընկեր «Բարգավաճ Հայաստանի» մոտեցումը, որովհետև կոալիցիոն կառավարություն ենք կազմել, այսքան տարի միմյանց հետ աշխատել ենք, ունեցել ենք խնդիրներ, քննարկել ենք, բայց պետության համար կարևոր այս նախագծի հարցում նման դիրքորոշումը, այսինքն՝ բոյկոտելն ինձ համար անհասկանալի է։ Կառավարությունը կոլեգիալ մարմին է, որի կազմում նաև կան մեր գործընկեր ԲՀԿ–ի նախարարները։ Այնտեղ ես չեմ լսել, որ նախարարները դեմ են քվեարկել և դեմ արտահայտվել, իսկ այստեղ նույն կուսակցության խմբակցությունը բոյկոտեց։
Նիկոյանն ավելացրել է նաև, որ սա այնքան կարևոր նախագիծ է, որ նորի՛ց է բերվելու խորհրդարան։
Լրագրողների մյուս հարցերին, սակայն, Սամվել Նիկոյանը չի պատասխանել, քանի որ գնացել է նիստերի դահլիճում ԱԺ հյուրընկալված ուսանողների հետ լուսանկարվելու։
Սամվել Նիկոյանն անդրադարձել է ԲՀԿ պահվածքին

Отвечая на вопросы журналистов, спикер НС Самвел Никоян прокомментировал провал пакета «Об ограничении наличных операций» и позицию партии «Процветающая Армения» в отношении законопроекта:
«Мне непонятен подход нашего партнера, так как мы сформировали коалиционное правительство, столько лет работали друг с другом, обсуждали, но в вопросе этого важного для государства законопроекта «Процветающая Армения» заняла подобную позицию, то есть бойкотировала. Правительство является коллегиальным органом, в состав которого входят также министры из ППА. Я здесь не услышал, что министры голосовали или высказывались против, а та же самая коалиционная фракция бойкотировала».
Никоян добавил также, что это настолько важный законопроект, что снова будет внесен в парламент.
На другие вопросы журналистов Никоян, однако, не ответил, так как пошел фотографироваться с приглашенными в парламент студентами.
Никоян прокомментировал позицию ППА