Թուրքիայի օդուժը հարվածներ է հասցրել քուրդ գրոհայինների՝ Իրաքում տեղակայված բազաների վրա
Հյուսիսային Իրաքում տեղակայաված քուրդ անջատողականների բազաները ռմբակոծվել են Թուրքիայի օդուժի կողմից։ Այս մասին տեղեկացնում է «Ֆրանս պրես» գործակալությունը՝ հղում անելով թուրքական բանակին։
«Թուրքական ինքնաթիռները հաջողված հարվածներ են հասցրել քրդական անջատողական ահաբեկիչների 3 բազաների վրա Իրաքի հյուսիսում գտնվող Զապ շրջանում»,– նշվում է թուրքական բանակի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք, որ վերջին ժամանակներս ավելի են հաճախացել բախումները թուրքական բանակի ու Քրդական աշխատավորական կուսակցության գրոհայինների միջև։ 2011-ի հոկտեմբերին Թուրքիան լայնամաշտաբ զինված գործողություն իրականացրեց Իրաքի հյուսիսային մասում։

Турецкая авиация нанесла удары по курдским базам в Северном Ираке
ВВС Турции в пятницу нанесли удары по местам базирования боевиков Рабочей партии Курдистана (РПК) в Северном Ираке, сообщил генштаб турецкой армии.
Воздушный рейд в район Зап на севере Ирака, как отмечается, был совершен после анализа данных разведки. По информации турецкого военного ведомства, "самолеты, задействованные в воздушном рейде, вернулись к местам своего базирования".
Отметим, что за более чем 25 лет из-за конфликта вокруг создания курдской автономии на юго-востоке нынешней Турции погибло уже 40 тыс. человек.