Հիտլերի հեղինակած նկարը վաճառվել է 32 հազ. եվրոյով
Դեռևս 1913թ. Ադոլֆ Հիտլերի հեղինակած «Գիշերային ծովը» նկարը կիրակի օրը Սլովակիայում աճուրդի է հանվել ու վաճառվել 32 հազ. եվրոյով։ Նկարը գնողի անունը չի հրապարակվում։ Այս մասին տեղեկացնում է «Ֆրանս պրես» գործակալությունը՝ հղում անելով «Դարտե» աճուրդային տանը։
«Նկարը աճուրդի էր հանվել սլովակ նկարչի ընտանիքի կողմից։ Այդ նկարիչը, հավանաբար, Հիտլերի հետ անձամբ հանդիպել է այն ժամանակ, երբ վերջինս փորձում էր Վիեննայում նկարիչ դառնալ»,– նշել է «Դարտե»–ի ղեկավար Յարոսլավ Կրայնակը։
Հետաքրքրական է, որ «Դարտե»–ն անցյալ տարի նույնպես վաճառել է Հիտլերի նկարներից մեկը։ Այն ժամանակը նկարն արժեցել է 10 հազ. եվրո։

Картина Адольфа Гитлера «Ночное море» я была продана с аукциона в Словакии за 32 тыс. евро. По информации AFP, специалисты оценили работу диктатора в 25 тыс. евро.
Пейзаж Гитлера 1913 года выставила на торги семья неназванного словацкого художника. Возможно, он лично встречался с Гитлером в Вене в тот период, когда будущий фюрер пытался реализовать себя в творчестве.
Как заявил владелец аукционного дома Darte Ярослав Крайнак, он воспринимает Гитлера в 1913 году «как художника, который не знал, что с ним произойдет в следующие десятилетия».
Напомним, что в прошлом году картина Гитлера из коллекции той же семьи: работа «Тайная встреча» была продана за $10, 2 тыс.
Картину Гитлера продали за 32 тыс. евро