Ըստ ԿԸՀ–ի տվյալների՝ Պրոխորովը ՌԴ նախագահի թեկնածուներից ամենահարուստն է
Գործարար Միխայիլ Պրոխորովը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով (ԿԸՀ) է ներկայացրել 2007-2010թթ. իր եկամուտների մասին փաստաթղթերը, համաձայն որոնց այդ տարիներին աշխատել է 115,1 մլրդ ռուբլի, որի մեծ մասը ստացել է 2008թ., երբ համատեղ բիզնես ուներ իր գործընկեր Վլադիմիր Պոտանինի հետ։ Այդպիսով՝ Պրոխորովը ՌԴ նախագահի թեկնածուներից ամենահարուստն է։ Այս մասին գրում է  «Վեդոմոստի»–ն։
Ինչ վերաբերում է մյուս թեկնածուների պաշտոնական եկամուտներին, ապա թերթը գրում է, թե դրանք անհամեմատ ավելի համեստ են. նույն 2007-2010թթ. ժամանակահատվածում Վլադիմիր Ժիրինովսկին վաստակել է 22,1 մլն ռուբլի, Վլադիմիր Պուտինը՝ 17,7 մլն, Սերգեյ Միրոնովը՝ 9,1 մլն, Գենադի Զյուգանովը՝ 7,6 մլն։

Прохоров — самый богатый кандидат в президенты России
Михаил Прохоров, кандидат в президенты России на предстоящих выборах 4 марта, обнародовал свои доходы. Согласно декларации, как сообщают «Ведомости», за 2010 год он заработал 1,8 миллиарда рублей. Это доходы от сделок с ценными бумагами, проценты по вкладам, зарплата, авторские гонорары.
За период с 2007 по 2010 года Михаил Прохоров заработал 115,1 миллиарда рублей. Что касается официальных доходов других кандидатов, то за аналогичное время Путин получил 17,7 миллиона, Миронов — 9,1 миллиона, Зюганов — 7,6 миллиона, Жириновский — 22,1 миллиона рублей.