Մամուլը գրել է, որ ՀՀԿ–ական պատգամավոր, ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանինհանրապետականը չի ընդգրկել համամասնական ցուցակում, և նա թիվ 26 ընտրատարածքում՝ Չարենցավանում, առաջադրվելու է մեծամասնական ընտրակարգով։ Այդ նույն ընտրատարածքում առաջադրվելու է նաև Կոտայքի մարզպետի որդին՝ Չարենցավանի քաղաքապետ, կրկին ՀՀԿ–ական Հակոբ Շահգալդյանը:
Հիշեցնենք, որ 2012թ. հունվարի 20–ին՝ ՀԱԿ անդամ Ֆելիքս Խաչատրյանի հետ բանավեճի ժամանակ, Վարդան Այվազյանը հայտարարել էր.
–ՀԱԿ–ից տղա եմ ման գալիս, որ Չարենցավանում իմ դեմ մեծամասնականով առաջադրվի։
Վարդան Այվազյանը մեծամասնականո՞վ է առաջադրվելու
Մամուլը գրել է, որ ՀՀԿ–ական պատգամավոր, ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանին հանրապետականը չի ընդգրկել համամասնական ցուցակում, և նա թիվ 26 ընտրատարածքում՝ Չարենցավանում, առաջադրվելու է մեծամասնական ընտրակարգով։ Այդ նույն ընտրատարածքում առաջադրվելու է նաև Կոտայքի մարզպետի որդին՝ Չարենցավանի քաղաքապետ, կրկին ՀՀԿ–ական Հակոբ Շահգալդյանը:

Вардан Айвазян выдвинется по мажоритарной системе?
В прессе появилась информация, что Республиканская партия Армении не включила в свой пропорциональный список депутата парламента от РПА, председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Вардана Айвазяна. На парламентских выборах он будет выдвигаться по мажоритарной системе (26 избирательный округ, город Чаренцаван). На том же участке будет выдвигаться также сын марзпета Котайка, мэр Чаренцавана, член РПА Акоп Шахгалдян.
Напомним, что 20-го января, во время дебатов с членом АНК Феликсом Хачатряном, Вардан Айвазян заявил: «Я ищу такого парня, который выдвинулся бы против меня в Чаренцаване по мажоритарной системе».