Փաշինյանն ակնհայտ քաղաքական հետապնդման պատվեր է իջեցրել Անդրանիկ Թևանյանի դեմ․ Բորիս Մուրազի
Շպիոն Օնիկի կարգավիճակ ունեցող Նիկոլ Փաշինյանն ակնհայտ քաղաքական հետապնդման պատվեր է իջեցրել Անդրանիկ Թևանյանի դեմ։ Շպիոն Օնիկը կամ, թուրքերեն ասած, «աժան Օղուզը» պետական դավաճանության մեջ է մեղադրում Թևանյանին։
Իմ տեսած ընդամենը մեկ դրվագը կպատմեմ, որպեսզի Օղուզին հավատացողները հասկանան, թե որքան կարևոր է Հայաստանի շահը Թևանյանի համար։
2024 թվականին Դոնբասում էինք։ Տեղի երիտասարդների շրջանում տարածված տեղեկատվություն կար, թե Հայաստանը զենք է մատակարարում Ուկրաինային։ Այդ հարցը հնչեց հանդիպման ժամանակ։ Նույն հարցը բարձրացվեց նաև տեղի պետական ռադիոյին տված հարցազրույցի ընթացքում։ Երկու դեպքում էլ Թևանյանը կոշտ ու հստակ հերքեց այդ տեղեկատվությունը՝ այն ներկայացնելով որպես ադրբեջանական քարոզչություն, ինչը լիովին համապատասխանում էր իրականությանը։
Վստահ եմ՝ եթե Փաշինյանն այդ իրավիճակում լիներ, Հայաստանի վրա հերթական «բոչկաներն» էր գլորելու՝ միայն թե դիվիդենտներ շահեր։
Այսօր Հայաստանում ստեղծվել է մի իրավիճակ, երբ պետության և հայ ժողովրդի շահերի դեմ գործողները հայտնվել են իշխանության ղեկին, իսկ իրենց ընդդիմախոսներին ամենածանր պիտակներն են կպցնում՝ փորձելով լռեցնել ու վարկաբեկել։

Пашинян дал явный заказ на политическое преследование Андраника Теваняна – Борис Мурази
Пребывающий в статусе «шпиона Оника» Никол Пашинян дал распоряжение о явном политическом преследовании Андраника Теваняна. «Шпион Оник» или, как говорят по-турецки, «ажан Огуз» обвиняет Теваняна в государственной измене.
Расскажу лишь один эпизод, свидетелем которого я был лично, чтобы те, кто верит Огузу, поняли, насколько важны для Теваняна интересы Армении.
В 2024 году мы были в Донбассе. Среди местной молодёжи распространялась информация о том, что Армения поставляет оружие Украине. Этот вопрос прозвучал во время встречи. Тот же вопрос был поднят и в интервью местному государственному радио. В обоих случаях Теванян жёстко и однозначно опроверг эту информацию, назвав её азербайджанской пропагандой, что полностью соответствовало действительности.
Уверен, если бы в той ситуации оказался Пашинян, он бы в очередной раз начал «катить бочку» на Армению – лишь бы извлечь политические дивиденды.
Сегодня в Армении сложилась ситуация, когда у власти оказались люди, действующие против интересов государства и армянского народа, а своим оппонентам они навешивают самые тяжёлые ярлыки, пытаясь дискредитировать их и заставить замолчать.