Մարգար Օհանյանի փաստաբանը նրան քաղբանտարկյալ չի համարում
Ճանապարհային ոստիկանության նախկին պետ, գնդապետ Մարգար Օհանյանի փաստաբան Մկրտիչ Վասակյանը «7օր»– հետ զրույցում հերքել է այսօր մամուլում հայտնված այն տեղեկությունը, թե հունվարի 13–ին Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում տեղի ունենալիք դատավարության ժամանակ Մարգար Օհանյանը պետք է ցուցմունք տա ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանի դեմ։
–Դա ընդամենը մի ինտերնետային կայք է գրել։ Այդպիսի բան չկա։ Ուղղակի երևի իրենց Փի–Առ–ի կամ շոուի համար են դա գրել։ Պետք է նախ պարզենք՝ Մարգար Օհանյանը ցուցմունք տալո՞ւ է, թե՞ չի տալու, հետո նոր սկսենք մտածել՝ ում դեմ է տալու, ում դեմ չի տալու, կամ տալո՞ւ է, թե՞ չի տալու։ Դատաքննությունը չի սկսվել, արդեն գրում են, թե ցուցմունք է տալու։
«7օր»–ի հարցին՝ հնարավո՞ր է, որ Մարգար Օհանյանն ընդհանրապես ցուցմունք չտա, փաստաբանը պատասխանել է.
–Ամեն ինչ էլ հնարավոր է։ Բայց ես չեմ ասում՝ նա տալու է ցուցմնունք կամ չի տալու, էլ ուր մնաց՝ հիմա մտածենք, թե ում դեմ է տալու։
Մարգար Օհանյանի փաստաբանը պնդել է նաև, թե ծանոթ չէ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանի վերջին հարցազրույցին, որտեղ նա սխալ էր համարում Մարգար Օհանյանին կալանքի տակ պահելը։ Իսկ թե ինչու է Ալիկ Սարգսյանը հիմա որոշել նման հարցազրույցով հանդես գալ, Մ. Վասակյանը դժվարացել է պատասխանել։
Փաստաբանը նաև տեղյակ չի եղել Մարգար Օհանյանի կալանավորման սկզբնական շրջանում մամուլի որոշ միջոցների հրապարակումներին, թե նրան կալանավորել են, քանի որ ՃՈ–ն պետք է օգտագործեր ի նպաստ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի։
«Եթե հետևենք այդ տրամաբանությանը, ստացվում է, որ Մարգար Օհանյանը քաղբանտրակյալ է։ Դուք նրան քաղբանտարկյալ համարո՞ւմ եք». «7օր»–ի այս հարցին փաստաբանն արձագանքել է.

Адвокат Маркара Оганяна не считает его политзаключенным
В беседе с «7or» адвокат бывшего начальника Дорожной полиции РА, полковника Маркара Оганяна Мкртич Васакян опроверг появившуюся  в прессе информацию о том, что 13-го января его подопечный будет давать в суде показания против бывшего начальника Полиции РА Алика Саркисяна.
«Об этом написал всего лишь один интернет-сайт. Прежде, необходимо выяснить, будет Маркар Оганян давать показания или нет, а потом уже думать о том, против кого. Судебное следствие еще не началось, а уже пишут, что он будет давать показания», - сказал адвокат.
По утверждению адвоката Маркара Оганяна, он не знаком с интервью бывшего главы полиции Алика Саркисяна, в котором последний заявил, что считает неправильным содержание Маркара Оганяна под стражей. Васакян затруднился также ответить, почему именно Алик Саркисян решил сейчас выступить с подобным заявлением.
Адвокат не знаком также с публикациями некоторых СМИ в начальный период ареста Маркара Оганяна, согласно которым бывший начальник дорожной полиции был арестован, так как хотел использовать возглавляемую им структуру в пользу второго президента РА Роберта Кочаряна.
«Если следовать этой логике, то получается, что Маркар Оганян – политзаключенный. Вы его не считаете таковым?» - на это вопрос «7or» адвокат отреагировал: