Քաղաքագետ. ««Հայաստանն ինտելեկտուալ և ռազմական էլիտայի փոփոխության կարիք ունի»
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից ոչ մի թիզ հող չպետք է պակասի: 2012թ. ԼՂՀ-ն ռազմաքաղաքական հզոր պոնտենցիալով է մտել: Այն պինդ է, հզոր է, ո՛չ մի փոխզիջում, իսկ մնացածը ժամանակի հետ լուծվող հարցեր են»,-այսօրվա ասուլիսում ասել է քաղաքագետ Լևոն Շիրինյանը:
Ինչ վերբարում է Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին, քաղաքագետի կարծիքով, քաղաքական դաշտ պետք է նոր ուժեր բերվեն։ «Հայաստանն ինտելեկտուալ և ռազմական էլիտայի փոփոխության կարիք ունի: Մենք պետք է մի քիչ մոռանանք ջարդերի մասին և ավելի շատ ապրենք մեր հզոր մշակույթով և բարձրացնենք կրթության որակը»,-նշել է բանախոսը։

Политолог: «Армения нуждается в смене интеллектуальной и военной элиты»
«Нагорно-Карабахская Республика ни на пядь не должна сократититься. В 2012-ый год НКР вошел с мощным военно-политическим потенциалом. Она крепка, мощна, и не пойдет ни на какие компромиссы. Остальное - вопросы, решаемые со временем», - на сегодняшней пресс-конференции сказал политолог Левон Ширинян.
Что касается внутриполитической обстановки в Армении, то, по мнению политолога, на политическом поле должны появиться новые силы: «Армения нуждается в смене интеллектуальной и военной элиты. Нам надо немного забыть о погромах, больше жить нашей мощной культурой и поднять качество образования», - отметил Ширинян.