Մշակույթի նախարարությունը մասնագիտական հանձնախումբ է գործուղել Թբիլիսի՝ Սուրբ Նշան եկեղեցու հևրդեհի հանգամանքները տեղում ուսումնասիրելու համար
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, այս տարվա  հունվարի 9-ի գիշերը Թբիլիսիի Սուրբ Նշան հայկական եկեղեցում բռնկվել է հրդեհ, որը մարելու ընթացքում փլուզվել է  հուշարձանի հարավարևելյան սյունը:
ՀՀ մշակույթի նախարարությունն արձագանքել է այս դեպքին։ Նախարարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ ՀՀ մշակույթի նախարարությունը Թբիլիսի է  գործուղել մասնագիտական հանձնախումբ` պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության գործակալության պետ Սերժիկ Առաքելյանի գլխավորությամբ` դեպքի հանգամանքները տեղում ուսումնասիրելու և Վրաստանի մշակույթի նախարարության հետ համատեղ քննարկելու իրականացվելիք անհրաժեշտ միջոցառումները:

Министерство культуры Армении направило в Тбилиси комиссию для изучения обстоятельств пожара в церкви Сурб Ншан
Как уже сообщалось, на прошлой неделе в армянской церкви Сурб Ншан города Тбилиси возник пожар, во время тушения которого обвалилась юго-восточная колонна храма.
Министерство культуры отреагировало на этот инцидент. Как сообщается на официальном сайте министерства, в Тбилиси была откомандирована экспертная группа во главе с начальником Агентства по сохранению памятников истории и культуры Сержиком Аракеляном  для изучения обстоятельств пожара в церкви Сурб Ншан и совместного обсуждения с Министерством культуры Грузии вопросов предприятия необходимых мер.