Մոսկվայի ռեստորանում պայթյունի հետևանքով տուժել են հայեր
Ռուսական ԶԼՄ–ները հայտնում են, որ հունվարի 9-ին Մոսկվայի իտալական Il Pittore ռեստորանում տեղի ունեցած պայթյունի պատճառը բնական գազի արտահոսքն է եղել: Ռեստորանում պայթյունի ժամանակ 50 մարդ է եղել: Ըստ նախնական տեղեկության՝ պայթյունի և դրանից առաջացած փլուզման հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 32–ը՝ վիրավորել։
Նախնական տվյալներով, տուժածների թվում հայեր կան:
Մոսկվայի քաղաքապետարանից հայտնել են, որ զոհվածների ընտանիքներին 1 միլիոն ռուբլի փոխհատուցում կտրվի:

Как передают российские СМИ, причиной взрыва 9 января в здании итальянской пиццерии II Pittore стала утечка газа. В тот момент в ресторане находилось порядка 50 человек. По предварительным данным, 2 человека погибли, 32 - ранены.
Сообщается, что среди пострадавших есть и армяне.
Из мэрии Москвы сообщили, что семьям погибших будет выплачена компенсация в размере 1 млн. рублей, а пострадавшим - по 500 тысяч рублей.
Взрыв в Москве: среди пострадавших есть армяне