Եպիսկոպոսաց ժողովը տեղի կունենա Ավստրիայում՝ փետրվարի 16-19–ը
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հրավերով Եպիսկոպոսաց ժողովը տեղի կունենա Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում՝ փետրվարի 16-19-ին։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնել է Մայր Աթոռի Տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Եսայի քահանա Արթենյանը։
«Հարկ է ընդգծել, որ Հայ Առաքելական Եկեղեցու որևէ ժողովական մարմին, բացառությամբ Ազգային-Եկեղեցական ժողովի, իր նիստերը կարող է գումարել ցանկացած վայրում։ Նման նախադեպեր եղել են ինչպես Եպիսկոպոսաց ժողովի, այնպես և Գերագույն հոգևոր խորհրդի գումարման պարագային։ Ուստի Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հրավերով Եպիսկոպոսաց ժողովը տեղի կունենա Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում՝ փետրվարի 16-19-ին»,-նշել է նա։

Собрание епископов состоится 16-19 февраля в австрийском городе Санкт-Пельтен
По приглашению Католикоса всех армян Гарегина II, собрание епископов состоится 16-19 февраля в австрийском городе Санкт-Пельтен. Об этом заявил в беседе с корреспондентом «NEWS.am» директор информационной системы Первопрестольного Эчмиадзина, иерей Есаи Артенян.
«Следует подчеркнуть, что любой соборный орган Армянской апостольской церкви, за исключением Национально-Церковного собрания, может созывать свои заседания в любом месте. Подобные прецеденты были. Поэтому, по приглашению Католикоса всех армян Гарегина II, собрание епископов состоится 16-19 февраля в австрийском городе Санкт-Пельтен», – заявил иерей.