Ալեն Սիմոնյանն, այսպես ասած, տժժացել է: Ըստ լուրերի՝ նա իր հանգիստն անցկացրել է Թայլանդում՝ անկանոն պարային շարժումներ անելով դիսկոտեկում: Այս մասին ասել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Արեգնազ Մանուկյանը։
«Երբ սա համադրում ենք պատգամավորների՝ 3 միլիոն դրամ կամ մոտ 8 հազար դոլար պարգևավճար ստանալու լուրի հետ, ապա ստացվում է, որ Ալենը տժժացել է պետական բյուջեի հաշվին: Կամ էլ՝ հերթական անգամ Վիվառոյի իր ընկերների միջոցով է գերթանկարժեք հանգիստ իրականացրել:
Հիշեցնենք, որ տարիներ առաջ էլ Ալեն Սիմոնյանը՝ Փաշինյանի աներձագի հետ, գերթանկարժեք Միկոնոս էր մեկնել հանգստի՝ Վիվառոյի հաշվին։
Ի դեպ, Ալենը շտապել է շնորհակալություն հայտնել Թուրքիայի արտգործնախարարին այն բանի համար, որ նա աջակցում է Նիկոլ Փաշինյանին։

Как Ален Симонян тратит премию – Арегназ Манукян (видео)
Ален Симонян, так сказать, «оторвался». Согласно информации в СМИ, он провёл свой отдых в Таиланде, исполняя на дискотеке беспорядочные танцевальные движения. Об этом заявила член правления партии «Мать Армения» Арегназ Манукян.
«Если сопоставить это с новостью о том, что депутаты получили премии в размере 3 миллионов драмов, или около 8 тысяч долларов, то получается, что Ален «оторвался» за счёт государственного бюджета. Либо же он в очередной раз организовал сверхдорогой отдых через своих друзей из «Виваро».
Напомним, что несколько лет назад Ален Симонян вместе с шурином Пашиняна также ездил на фешенебельный отдых на Миконос – за счёт «Виваро».
Кстати, Ален поспешил поблагодарить министра иностранных дел Турции за поддержку Никола Пашиняна.
В реальности именно это и есть проводимая против Армении гибридная война», – отметила Арегназ Манукян.