Նիկոլ Փաշինյանը «պետական» ընտրակաշառք է բաժանում (տեսանյութ)
Լրագրող Լիա Սարգսյանը տեղեկություններ է հրապարակել, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետական բյուջեի հաշվին 3 միլիարդ դրամի կամ մոտ 8 միլիոն դոլարի պարգևավճար է բաժանել բարձրաստիճան պաշտոնյաներին: Ամեն մեկի ստացածը հասել է մինչև 18 հազար դոլարի:
Եվ սա թոշակն ընդամենը 10 հազար դրամով բարձրացնելն անիմաստ համարող նիկոլական էժանագին բացատրությունների ֆոնին: Այս մասին ասել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Արեգնազ Մանուկյանը։
«Գաղտնի որոշմամբ բյուջեի հաշվին պարգևավճար բաժանելը, այսպես ասած, պետական ընտրակաշառք է: Նիկոլ Փաշինյանը, բնականաբար, ուզում է պահել իր իշխանությունը: Եվ այլ տարբերակ չի տեսնում, քան բյուջեի և հարկատուներիս հաշվին կաշառք բաժանելը, իր թիմակիցներին առնելը և փողով քվե ստանալը: Այժմ սկսել է չինովնիկներից:
Վերջում, ամենայն հավանականությամբ, կդիմի հին ու ոչ բարի 5.000 դրամով ընտրակաշառք բաժանելու մեթոդին: Բայց դա իրեն չի փրկելու»,-նշել է Արեգնազ Մանուկյանը:

Никол Пашинян раздаёт «государственные» предвыборные взятки (видео)
Журналист Лия Саркисян опубликовала информацию о том, что Никол Пашинян за счёт государственного бюджета раздал премии в размере 3 миллиардов драмов, или около 8 миллионов долларов, среди высокопоставленных чиновников. Сумма, полученная каждым из них, доходила до 18 тысяч долларов.
И всё это – на фоне дешёвых николовских объяснений о том, что повышение пенсии всего на 10 тысяч драмов якобы не имеет смысла. Об этом заявил член правления партии «Мать Армения» Арегназ Манукян.
«Раздача премий за счёт бюджета секретным решением – это, так сказать, государственный подкуп избирателей. Никол Пашинян, естественно, хочет сохранить свою власть. И он не видит иного выхода, кроме как раздавать подкуп за счёт бюджета и налогоплательщиков, покупать своих соратников и получать голоса за деньги. Сейчас он начал с чиновников.
В конце, весьма вероятно, он прибегнет к старому и недоброму методу раздачи избирательного подкупа по 5 000 драмов. Но это его не спасёт», – отметила Арегназ Манукян.