Երևանի, Գյումրիի ու Փարաքարի ընտրություններում խայտառակ պարտությունից հետո՝ ՔՊ-ն իր ամբողջ «աստղաբույլով» անցել է նոր ապօրինությունների։
Ընտրված քաղաքապետերին ձերբակալելով` խմբակը ցանկանում է իբր «վախի» մթնոլորտ տարածել սպասվող Վաղարշապատի ընտրություններին ընդառաջ։
Էջմիածինը ՔՊ-ական քաղաքապետ չի՛ ունենալու անկասկած։
«Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Գևորգ Ստեփանյանի ֆեյսբուքյան էջից
ՔՊ-ն իր ամբողջ «աստղաբույլով» անցել է նոր ապօրինությունների

После позорного поражения на выборах в Ереване, Гюмри и Паракаре партия «Гражданский договор» со всем своим «созвездием» перешел к новым беззакониям.
Арестовывая избранных мэров, эта группа пытается создать атмосферу «страха» перед предстоящими выборами в Вагаршапате.
Не получится. Привкус разграбленного государства и униженных граждан останется у вас во рту.Эчмиадзин, несомненно, не будет иметь мэра от ГД.
«Гражданский договор» со всем своим «созвездием» перешел к новым беззакониям