Ֆոտոյում բացակայում են գլխավոր դերակատարները՝ ԱՄՆ նախկին նախագահ Բայդենը և Թուրքիայի գործող նախագահ Էրդողանը։ Եթե նրանք էլ լինեին, ապա Արցախն Ադրբեջանին հանձնելու և հայերի էթնիկ զտում կազմակերպելու բոլոր դերակատարները կհայտնվեին մեկ ընդհանուր ֆոտոյի մեջ։
2022թ․ հոկտեմբերի 6–ին Պրահայում որոշվեց, որ հանուն հակառուսական քայլերի պետք է Արցախը դնել զոհասեղանին։ Ալիևը ատամները սրեց, իսկ Նիկոլն, իր «բուլաթ» ատամը հայ ժողովրդին դեմ տալով, սկսեց «հիմնավորել» հանձնումը։
Շահեցին ֆոտոյում հայտնված ու չհայտնված դեմքերը։ Շահեցին նաև այդ հայտնվածների ու չհայտնվածների երկրները, բացառությամբ՝ Հայաստանի ու Արցախի։ Մնացածը դատարկ խոսակցություն է, որը հիմա ուզում է բացել Նիկոլը, բայց պետք չէ մտնել կեղծ բանավեճի մեջ։
Հ․Գ․ Այս ֆոտոն հետագայում կարող է որպես իրեղեն ապացույց դառնալ «Ինչպես և ինչու Նիկոլը հանձնեց Արցախը» թեմայով դատավարության ժամանակ։
Մի իրեղեն ապացույց հանդիսացող ֆոտոյի մասին

О фотографии, являющейся вещественным доказательством
На фотографии отсутствуют главные действующие лица – бывший президент США Байден и действующий президент Турции Эрдоган. Если бы и они присутствовали, то на общем снимке оказались бы все участники, cдавшие Арцах Азербайджану и организовавшие этническую чистку армян.
6 октября 2022 года в Праге было решено, что ради антироссийских шагов Арцах следует принести на алтарь. Алиев точил зуб, а Никол, выставив армянскому народу свой «булатный» зуб, начал «обосновывать» сдачу.
Выиграли оказавшиеся или не появившиеся на фото. Выиграли также их страны – за исключением Армении и Арцаха. Всё остальное – пустые разговоры, в которые сейчас хочет втянуть Никол, но вступать в ложные дебаты не имеет никакого смысла.
P.S. Эта фотография в будущем может стать вещественным доказательством на суде на тему «Как и почему Никол сдал Арцах».