Իսրայելի օդուժի հարվածից Գազայի հատվածում մեկ մարդ է զոհվել
Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամլո ծառայությունը հաղորդում է, որ Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը կետային հարված են հասցրել Գազայի հատվածի հյուսիսային մասում գտնվող Ջաբալիի քաղաքի գրոհայինների խմբի վրա։
«Հարվածը հասցված է ահաբեկիչների ուղղությամբ, որոնք մասնակից են Գազայի հատվածում ակտիվ ահաբեկչական գործողություններին»,–ասվում է փաստաթղթում։
Ինչպես փոխանցում է «ՌԻԱ նովոստի»–ն, Գազայի հատվածի «Կամալ Էդվա» հիվանդանոցի ներկայացուցիչը հայտնել է, որ օդային հարվածի հետևանքով զոհվել է մեկ մարդ, երկու հոգի էլ ստացել են տարբեր աստիճանի վնասվածքներ։

Один человек погиб в результате авиаудара ВВС Израиля в секторе Газа
Израильские ВВС во вторник нанесли точечный удар по группе боевиков в городе Джабалии на севере сектора Газа, сообщает «РИА Новости» со ссылкой на пресс-службу Армии обороны Израиля.
"Удар нанесен по террористам, которые были причастны к активной террористической деятельности в секторе Газа", - говорится в документе.
Как сообщил представитель больницы "Камаль Эдва" в секторе Газа, в результате авиаудара, нанесенного по мотоциклу, один человек погиб, двое других получили ранения различной степени тяжести.