Իրենց ստերի ձեռքը կրակն են ընկել․ եթե խաղաղություն է, ինչո՞ւ են լացում, թե Ալիևը չի ստորագրում (տեսանյութ)
Միրզոյանը Վարշավայում ո՞ւմ առաջ է լացում, թե Ալիևը չի ստորագրում պայմանագիրը, իրենց ստերի ձեռքը կրակն են ընկել, ասում էին՝ խաղաղությունը եկել է, հիմա ասում են՝ չի ստորագրում։ 24TV-ի «Հարցազրույց Հերմինե Միքայելյանի հետ» հաղորդման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց «Մայր Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Ստեփան Դանիելյանը։
«Այս մարդիկ խաղում են ազգի ճակատագրի հետ, դատարանի առաջ պետք է կանգնեն և հիմնավորեն, թե ինչո՞ւ են նման որոշումներ կայացրել, համատարած անպատասխանատվություն է»,–ընդգծեց Դանիելյանը։
Քաղաքագետի խոսքով, խաղաղություն ստորագրում են, երբ լինում է պատերազմ, այն, ինչ կնքվում է Ադրբեջանի հետ, հարաբերությունների հաստատման պայմանագիր է, խաղաղություն ասվում է ներքին շուկայի համար, ինչը շատ վտանգավոր է։

Запутались в собственной лжи: если мир уже наступил, то почему они жалуются, что Алиев не подписывает? (видео)
«Кому Мирзоян жалуется в Варшаве, что Алиев не подписывает соглашение? Они запутались в собственной лжи: если мир уже наступил, то почему они жалуются, что Алиев не подписывает?» – такое мнение в интервью 24TV высказал член правления партии «Мать Армения» Степан Даниелян.
«Эти люди играют с судьбой нации, они должны предстать перед судом и обосновать, почему приняли такие решения – налицо повсеместная безответственность», – подчеркнул он.
По словам политолога, мир подписывают тогда, когда была война, а то, что заключается с Азербайджаном, – это договор об установлении отношений. Слово «мир» используется для внутреннего потребления, что крайне опасно.