ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար ՏիգրանԴավթյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ տնտեսական տարին հաջողված է անվանել:
–Այս տարի տնտեսության բոլոր ոլորտներում լավ արդյունքներ ենք գրանցել։ Բացառությամբ շինարարության ոլորտի, մյուս ոլորտներում գրանցվել է ծավալների աճ։ Արդյունաբերության ոլորտում բավականին դինամիկ աճ է գրանցվել,-ասել է նա,–2011թ. կարելի է բնորոշել որպես տնտեսության կայունացման տարի: Հունվար-նոյեմբերին տնտեսության ակտիվության ցուցանիշը կազմեց 105,5%: ՀՆԱ տարեկան ցուցանիշի մեր նախնական ակնկալիքները կարդարացվեն:
Նախարարը նաև նշել է, որ առաջիկա տարիներին ժամային գոտու հետ կապված խնդիրը կլուծվի:
–Մենք գտնվում ենք ոչ ճիշտ աշխարհագրական ժամային գոտում, որը չի համապատասխանում մեր աշխարհագրական դիրքին։ Առաջին փուլով նախատեսվում է ամառ-ձմեռ ժամային գոտիների վերացում։ Մյուս փուլով մեկ ժամային գոտու տեղաշարժի իրականացում, որպեսզի մենք գտնվենք մեր աշխարհագրական դիրքին համապատասխան ժամային գոտում՝ ավելի մոտ լինելով Մոսկվայի և Եվրոպայի ժամանակին,-ասել է Տիգրան Դավթյանը։
Էկոնոմիկայի նախարարն ամփոփել է տարին
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ տնտեսական տարին հաջողված է անվանել:

Министр экономики РА Тигран Давтян на сегодняшней встрече с журналистами назвал экономический год успешным.
«В этом году во всех сферах экономики были зафиксированы хорошие результаты. Во всех сферах, за исключением сферы строительства, был зафиксирован рост объемов. В сфере промышленности отмечен достаточно динамичный рост, - заявил он. – 2011 год можно охарактеризовать как год становления экономики. Показатель активности экономики в январе-ноябре составил 105,5%. Наши предварительные ожидания в связи с годовым ВВП оправдаются».
Министр отметил также, что в ближайшие годы вопрос относительно часового пояса будет решен.
«Мы находимся в неправильном географическом часовом поясе, не соответствующем нашему географическому положению. На первом этапе планируется ликвидировать практику перевода часов на зимнее и летнее время. На остальных этапах намечено осуществление передвижения одного часового пояса, чтобы мы находились в часовом поясе, соответствующем нашему географическому положению, будучи ближе к московскому и европейскому времени», - добавил Давтян.
Министр экономики подвел итоги уходящего года