Ա. Թևանյան. «ԲՀԿ–ն միասնական ցուցակին չի համաձայնի»
Անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյոք ԲՀԿ–ն ՀՀԿ–ի հետ միասնակա՞ն ցուցակով կմասնակցի գալիք խորհրդարանական ընտրություններին՝ «Սլաք» ակումբում ասուլիսի հրավիրված Անդրանիկ Թևանյանը նշել է, որ ԲՀԿ–ն չի գնա միասնական ցուցակի, իսկ Սերժ Սարգսյանն էլ այնքան ռեսուրս չունի, որպեսզի դա պարտադրի Ծառուկյանին։
–Միասնական ցուցակը կբերեր քաղաքական դաշտի անապատացման, ինչը կարճաժամկետում ձեռնտու կլիներ Սերժ Սարգսյանին, սակայն, դատելով ամենից, ԲՀԿ–ն ճիշտ որոշում է կայացրել ու հրաժարվել է երկիրը ցնցումների տանող այդ արկածախնդիր ծրագրից,– ասաց Թևանյանը։

Андраник Теванян: «ППА не согласится на единый список»
Комментируя в клубе «Слак» вопрос о вероятности того, что ППА и РПА примут участие на предстоящих парламентских выборах единым списком, директор центра «Политэкономия» Андраник Теванян отметил, что ППА не согласится на единый список, а у Сержа Саргсяна нет столько ресурсов, чтобы навязать его Гагику Царукяну.
«Единый список привел бы к опустыниванию политического поля, что в краткосрочной перспективе было бы выгодно Сержу Саргсяну, но, судя по всему, ППА приняла правильное решение и отказалась от этой ведущей страну к потрясениям авантюристской программы», - заявил Теванян.