«Ժառանգության» ներկայացուցիչներն ամփոփել են քաղաքական տարին
Այսօր հրավիրված մամլո ասուլիսի ժամանակ  «Ժառանգություն» կուսակցության ԱԺ խմբակցության անդամներ Անահիտ Բախշյանն ու Ստյոպա Սաֆարյանը ամփոփել են քաղաքական տարին ու ներկայացրել իրենց կուսակցության ռազմավարությունը 2012թ.։
Սաֆարյանը հիշեցրել է ԱՊՊԱ–ի դեմ տարեսկզբին իրականացրած իրենց բողոքները, վրացական պետհամարանիշներով մեքենաների շահերի պաշտպանությամբ իրենց ելույթների մասին, բացoթյա առևտուր իրականացնող առևտրականների շահերի պաշտպանության մասին, կրպակների ապամոնտաժման դեմ իրենց ելույթների մասին և  այլն։
Խորհրդարանական գործունեության մեջ մենք տասներեք օրենսդրական նախաձեռնությամբ ենք հանդես եկել, երկուսն էլ դեռ մինչև տարեվերջ կներկայացնենք,–ավելացրել է Սաֆարյանը։
Ամփոփման մեջ Սաֆարյանը հիշեցրել է նաև «Ժառանգության» ներկայացրած տարբեր օրենքների այլընտրանքային  տարբերակների մասին, օրինակ՝ հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին։
Անահիտ Բախշյանն էլ իր հերթին նշել է, որ ինքն անձամբ մշտապես փորձել է ուշադրության կենտրոնում պահել դպրոցների տնօրենների հավաստագրման հարցը, կրության ոլորտին վերաբերող հարցերն առհասարակ։

Представители партии «Наследие» подвели итоги года
На сегодняшней пресс-конференции члены парламентской фракции «Наследие» Анаит Бахшян и Степан Сафарян подвели итоги политического года и представили стратегию своей партии на 2012-ый год.
Сафарян напомнил об их протесте против Обязательного страхования автогражданской ответственности (ОСАГО), об их выступлении в защиту интересов владельцев машин с грузинскими номерами, а также лиц, занимающихся уличной торговлей, выступлении против демонтажа ларьков и др.
«В парламентской деятельности можно отметить выдвижение нами 13-ти законодательных инициатив, еще две нами будут представлены до конца года», - добавил Сафарян.
Среди итогов Сафарян отметил также представленные партией «Наследие» альтернативные варианты различных законов, например, закон «О телевидении и радио».
Анаит Бахшян, в свою очередь, отметила, что она лично пыталась держать в центре внимания вопрос об аттестации директоров школ, а также вопросы, касающиеся сферы образования в целом.