Վարդան Այվազյան. «Օբյեկտիվ պատճառն ու սուբյեկտիվ պատճառն իրար հետ հալալ ախպերներ են»
«Որո՞նք են այն սուբյեկտիվ պատճառները, որ 2007թ. արձանագրված երկնիշ տնտեսական աճը չհաջողվեց պահպանել նաև հետագա տարիներին» այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում «7օր»–ի հարցին ի պատասխան՝ ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ–ական Վարդան Այվազյանն ասել է, որ օբյեկտիվ պատճառը համաշխարհային ճգնաժամն էր։
–Իսկ օբյեկտիվ պատճառն ու սուբյեկտիվ պատճառն իրար հետ հալալ ախպերներ են,–ասել է Վ. Այվազյանը,–չեմ կարող սուբյեկտիվ պատճառ նշել, ասել՝ այ, վատ կառավարումն էր և այլն։
Վ. Այվազյանը նաև ընդգծել է, որ չի կարելի տարանջատել մի կառավարությունը մյուսից.
–Ես նախկին կառավարության անդամ եմ եղել, այսօր Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահն եմ։ Այն մեկն իր ժամանակ էր իր ուժերի ներածին չափով աշխատում, այս կառավարությունն ի՛ր ուժերի ներածին չափով է աշխատում։

Вардан Айвазян: «Объективная и субъективная причинны – родные братья»
Отвечая на вопрос «7or» о том, каковы субъективные причины того, что нам не удалось сохранить двузначные показатели экономического роста 2007-го года в течение последующих лет, председатель Постоянной комиссии НС РА по экономическим вопросам Вардан Айвазян сказал, что объективной причиной является мировой кризис, продолжив:
«А объективная и субъективная причины – родные братья. Я не могу отметить субъективной причины, сказать, что, ах, какое плохое управление и т.д.».
В.Айвазян также подчеркнул, что нельзя отделять одно правительство от другого: «Я был представителем предыдущего правительства, а сейчас являюсь председателем Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам. То правительство работало в меру своих сил, а нынешнее работает в меру своих».