Ա. Հարությունյան. «Նախընտրական շրջանում Հանրայինը եթեր կտրամադրի բոլոր ուժերին»
Ընտրական տարում Հանրային հեռուստատեսությունը կաշխատի նախորդ ընտրությունների ժամանակ եղած թերությունները հասցնել նվազագույնի։ «7օր»–ի հարցին ի պատասխան ասել է Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը։
–Կարծում եմ այսօր արդեն որևէ ընդդիմադիր ուժ այդ դժգոհությունը, որ Հանրային հեռուստատեսությունն իրեն եթեր չի տրամադրում, չի լուսաբանում իրենց միջոցառումները կամ ցույցերը, արդեն չունի։ Մենք աշխատանքային բոլոր օրերին ունենք Նվեր Մնացականյանի «Հարցազրույց» հաղորդումը, որը նախընտրական շրջանում եթեր կտրամադրի բոլոր ուժերին։ Ինչու չէ, գուցե նաև այլ ձևաչափի հաղորդումներ լինեն նախընտրական շրջանի համար։ Բացի դրանից մենք օրենքով սահմանված վճարովի և անվճար եթերի հնարավորությունը կտրամադրենք բոլոր կուսակցություններին,–ավելացրել է Ա. Հարությունյանը։
Ինչ վերաբերում է հեռուստադեբատներին, ապա նա նշել է, որ բացառությամբ մեկ դեպքի, իրենց երբեք չի հաջողվել քաղաքական կուսակցություններին դեբատի սեղանի շուրջ նստեցնել։

Алексан Арутюнян: «В предвыборный период Общественное телевидение предоставит эфир всем силам»
«В год выборов Общественное телевидение будет работать над тем, чтобы свести к минимуму допущенные во время прошлых выборов ошибки», - отвечая на вопрос «7or», сказал председатель совета Общественного телевидения Алексан Арутюнян.
«Думаю, что сегодня ни одна оппозиционная сила уже не будет выражать недовольство, что Общественное телевидение не предоставляет ей эфира или не освещает её мероприятия. В будние дни у нас будет выходить передача Нвера Мнацаканяна «Интервью», которая в предвыборный период предоставит эфир всем силам. В этот период могут также выйти передачи и другого формата. Кроме этого мы предоставим партиям возможность отведенного законом платного и бесплатного эфира», - добавил А. Арутюнян.
Что касается теледебатов, то он отметил, что, за исключением одного случая, им никогда не удавалось собрать политические партии за столом дебатов.