Իրանը կասեցրել է Միացյալ Արաբական Էմիրությունների հետ առևտուրը
Իրանի առևտրի նախարար Մեհդի Գհազանֆարին կարգադրել է դադարեցնել Միացյալ Արաբական Էմիրությունների (ՄԱԷ) հետ բոլոր առևտրական գործողությունները։ Նման կոշտ որոշում կայացնելու պատճառներն իրանական կողմը չի հայտնում։ Այս մասին տեղեկացնում է «MIGnews.com»–ը։
Տեղեկացնենք, որ ՄԱԷ–ն Իրանի ապրանքաշրջանառության ծավալներով երկրորդ երկիրն է Չինաստանից հետո։ 2011թ. առաջին կեսին Իրանի ու ՄԱԷ–ի միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը կազմել է մոտ 5,32 մլրդ դոլար։

Министр торговли Ирана Мехди Гхазанфари издал распоряжение о прекращении всех торговых операций с Объединенными Арабскими Эмиратами, сообщает «MIGnews.com».
ОАЭ является вторым по объему товарооборота торговым партнером Ирана после Китая. Объем товарооборота между двумя странами за первые шесть месяцев 2011 года составил 5,32 миллиарда долларов. Через ОАЭ пролегает основной маршрут теневого импорта в Иран.
Иран не назвал причин, послуживших основанием для столь жесткого решения.
Иран приостановил торговлю с ОАЭ