Սիլվա Համբարձումյանը Սյունիք մարզպետից պահանջում է 102 մլն դրամ կամ հանքի սարքավորումը
«Նա երեխա է ծեծել իր կաբինետում, բայց իշխանությունը ոչինչ չի արել։ Ես էլի գոհ եմ, որ իր նման կերպարն ասել է, թե զղջացել է։ Եթե չասեր, որ զղջում է, գործը չէր կարճվելու»,–ասյօրվա ասուլիսում հայտարարել է գործարար Սիլվա Համբարձումյանը՝ խոսելով Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի մասին։
Ստացվում է, որ միայն նախագահականում պետք է աշխատես, որ հարգանք վայելես,–պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե ինչու Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի դեպքում նա միանգամից հրաժարական տվեց, իսկ այժմ նման բան տեղի չունեցավ՝ ասել է Սիլվա Համբարձումյանը։
«7օր»–ի հարցին, թե հնարավո՞ր է՝ երկու կողմերի միջև պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել գործը կարճելու նպատակով՝ գործարարը պատասխանել է, թե ինքը նույնիսկ Սուրիկ Խաչատրյանի հետ չի հանդիպել։ «Բողոքարկելու համար տասնօրյա ժամկետ ունեմ, եթե նա նորից պնդեց, թե չի զղջացել, գործը կբողոքարկվի»,–հավելել է Ս. Համբարձումյանը։
Հարցին, թե հիմա ինքն ի՞նչ է պահանջում Սուրիկ Խաչատրյանից՝ նա պատասխանել է՝ 102 մլն դրամ կամ հանքի սարքավորումը։
–Խոսել եմ քննիչի հետ և կարծում եմ, որ մինչև այս տարվա վերջը գործը կլուծվի իմ օգտին,–հույս է հայտնել գործարարը՝ նշելով, որ այդ դեպքում այդ գործը ևս կկարճվի։

Сильва Амбарцумян требует от губернатора Сюника вернуть оборудование или 102 млн. драмов
«Он ребенка избил в своем кабинете, но власти никак не отреагировали. Я еще рада, что подобный ему тип сказал, что раскаялся. Если бы не сказал, что раскаялся, то дело не было бы прекращено», - заявила в ходе сегодняшней пресс-конференции предприниматель Сильва Амбарцумян, говоря о губернаторе Сюника Сурене Хачатряне.
«Выходит, что нужно работать лишь в администрации президента, чтобы удостоиться уважения», - заявила Амбарцумян, отвечая на вопрос о том, почему в похожей ситуации Гагик Бегларян был снят с должности, а Сурен Хачатрян – нет.
На вопрос «7or» о возможной договоренности между сторонами для прекращения дела, предприниматель ответила, что она даже не встречалась с Хачатряном.
«Для опротестования у меня есть 10 дней. Если он снова заявит, что не раскаивается, то дело будет опротестовано», - добавила она.
Амбарцумян отметила, что требует от Хачатряна вернуть ей оборудование для рудника или 102 миллиона драмов.
«Говорила со следователем и думаю, что до конца года дело будет решено в мою пользу», - сказала предприниматель, добавив, что в таком случае это дело также будет закрыто.