Կալանավորվել է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանին հարվածներ հասցրած անձանցից մեկը
Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանին օրերս հարվածներ հասցրած անձանցից մեկը՝ Արմեն Եղոյանը, կալանավորված է, իսկ մյուսի՝ Արամ Զաքարյանի նկատմամբ պատժի միջոց է ընտրվել գրավը: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ոստիկանության մամուլի խոսնակ Արմեն Մալխասյանը:
Դեպքի առթիվ՝ լրագրողի մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու և խուլիգանության համար, հարուցվել է քրեական գործ։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 9-ի երեկոյան Չարենցի և Մխիթար Հերացի փողոցների գետնանցումի հատվածում երեք հոգի հայհոյել, քաշքշել և հարվածներ են հասցրել իր մասնագիտական գործունեությունն իրականացնող ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:

Арестован один из лиц, нанесших удары фотожурналисту Гагику Шамшяну
Один из нанесших недавно удары фотожурналисту Гагику Шамшяну лиц - Армен Егоян - арестован, а в качестве меры пресечения в отношении другого – Арама Закаряна – избран залог. Об этом сообщил пресс-секретарь полиции РА Армен Малхасян.
В связи с инцидентом возбуждено уголовное дело за препятствование профессиональной деятельности журналиста и хулиганство.
Напомним, что 8 декабря, в районе 21:40, трое молодых людей в подземном переходе улиц Е.Чаренца и М.Гераци на протяжении около 15 минут нарушали общественный порядок, ругались, нанося удары осуществляющему профессиональную деятельность на месте происшествия фотожурналисту Гагику Шамшяну, причинив ему телесные повреждения.