Տուժածներին տեղափոխո՞ւմ են Սերժ Սարգսյանի խնամու հիվանդանոց
«7օր»–ը քաղաքացիներից ահազանգներ է ստանում, որ ավտովթարից կամ այլ դժբախտ պատահարներից տուժածներին շտապ օգնության աշխատակիցները հիմնականում տեղափոխվում են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։ Այդպես է լինում անգամ այն դեպքում, երբ պատահարը տեղի է ունեցել Նոր Նորք վարչական շրջանում գտվող այդ ԲԿ–ից շատ հեռու տեղանքում, կամ էլ երբ տուժածները ցանկություն են հայտնում, որ իրենց ա՛յլ հիվանդանոց տեղափոխեն։
Շտապօգնության 1-03 կենտրոնական դիսպետչերական ծառայության ավագ բժիշկ Արտյոմ Պետրոսյանը, սակայն, «7օր»–ի հետ զրույցում հերքել է այս տեղեկությունը։
–Այդպիսի բան հնարավոր չէ։ Կյանքի ցուցումից ելնելով՝ եթե հիվանդին պետք է շտապ բժշկական օգնություն, հիվանդը տեղափոխվում է մոտակա կլինիկական հիվանդանոց, իհարկե՝ ցանկալի է բազմապրոֆիլ,–ասել է ավագ բժիշկը։
Նկատենք, որ մեր ոստիկանությունից և Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից ստացված հաղորդագրություններում բավականին հաճախ նշվում է, որ տուժածը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ։
Ի դեպ, այս բժշկական կենտրոնի տնօրենը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Միանսյանի հայրն է՝ Արա Մինասյանը։
Շտապ օգնության 1-03 կենտրոնական դիսպետչերական ծառայության ավագ բժիշկ Արտյոմ Պետրոսյանը, սակայն, «7օր»–ի հետ զրույցում հերքել է այս տեղեկությունը։

Пострадавших переводят в больницу свата Сержа Саргсяна?
В «7or» поступают звонки от граждан с сообщением о том, что сотрудники Скорой помощи переводят пострадавших в результате автомобильных аварий или других несчастных случаев людей в основном в медицинский центр «Св. Григорий Просветитель».Так бывает даже в таких случаях, когда авария происходит в очень далекой от квартала Нор Норк(где расположенмедцентр) местности, или когда пострадавшие хотят, чтобы их поместили в другую больницу.
Старший врач центральной диспетчерской службы Скорой помощи «1-03» Артем Погосян, однако, в беседе с «7or» опроверг эту информацию, отметив:
«Такое невозможно. Исходя из жизненных указаний, если больному необходима скорая медицинская помощь, его переводят в ближайшую клиническую больницу, конечно, желательно, многопрофильную».
Заметим, что в полученных из полиции и МЧС сообщениях довольно часто отмечается, что пострадавший был переведен в медицинский центр «Св. Григорий Просветитель».
Кстати, директором этого медцентра является Ара Минасян - отец Микаэла Минасяна, который является зятем президента РА Сержа Саргсяна.
В «7or» поступают звонки от граждан с сообщением о том, что сотрудники Скорой помощи переводят пострадавших в результате автомобильных аварий или других несчастных случаев людей в основном в медицинский центр «Св. Григорий Просветитель». Так бывает даже в таких случаях, когда авария происходит в очень далекой от квартала Нор Норк (где расположен медцентр) местности, или когда пострадавшие хотят, чтобы их поместили в другую больницу.