Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը պատասխանելով «Արմենպրես» գործակալության հարցին՝ պնդել է, որ ինքը ռուսաստանյան «lifewhowbiz.ru» կայքին չի ասել, թե Հայաստանում տեղի է ունենում ներքին ցեղասպանություն և դրա պատասխանատվությունը Հայաստանի իշխանությունների վրա է:
«Ես երբեք նման բան չեմ ասել, կարծում եմ դա թարգմանության սխալ է»,–հայտարարել է Ազնավուրը:
Հիշեցնենք, որ երեկ «lifewhowbiz.ru»–ն տեղեկություն էր տարածել, որ Կրեմլում մենահամերգից առաջ Ազնավուրն ասել է.
«Հիմա իմ երկրում ներքին ցեղասպանություն է տեղի ունենում: Ես դա քաղաքականապես անընդունելի եմ համարում: Հայաստանին շնչելու հնարավորություն չտալով` Հայաստանի կառավարությունը զրկում է իր երկրին երիտասարդներից. նրանք հեռանում են: Եվ այս առումով հարցը դարձել է ոչ միայն քաղաքական, այլ համամարդկային: Դա պետք է շտապ լուծել»: Ավելի վաղ Ազնավուրը հայտարարել էր նաև, որ Հայաստանում մարդկանց օգնելու համար ոչինչ չի արվում.
«Մաֆիայի անդամների մասին սարսափելի պատմություններ եմ լսել: Կարողանում են այնպես անել, որ գյուղացին սոված մնա իր իսկ հողի վրա: Մաֆիայի այդ անդամներին պետք է գնդակահարել: Այդպես այլեւս չի կարող շարունակվել: Ցանկանում եք անդամակցե՞լ մաֆիային: Գնացեք ձեր մաֆիան ուրիշ երկրներում հիմնեք: Դա ձեր երկրում մի արեք, ձեր ժողովրդի դեմ մի արեք»,-ասել էր նա:

Шарль Азнавур опровергает
Всемирно известный шансонье Шарль Азнавур в беседе с  «Арменпресс» опроверг информацию о том, что вчера в интервью российскому порталу «lifewhowbiz.ru» он отметил, что в Армении происходит внутренний геноцид, а ответственность за это возложил на власти Армении.
« Я никогда такого не говорил. Думаю, это ошибка перевода», - заявил он.
Отметим, что вчера «lifewhowbiz.ru» распространил информацию о том, что Азнавур перед сольным концертом в Кремле отметил:
«Сейчас в моей стране происходит внутренний геноцид. Я считаю это политически неприемлемым, - сказал маэстро. Не давая возможности Армении дышать, ее правительство лишает свою же страну молодежи - она уезжает. И в этом смысле проблема стала уже не политической, а общечеловеческой. Ее нужно срочно решать!».
Ранее коснувшись основных причин эмиграции армян, Ш.Азнавур сказал, что в Армении ничего не делается, чтобы помочь людям: «Наоборот, я знаю ужасающие истории о членах мафии. Они могут сделать так, чтобы сельчанин оставался голодным на своей же земле. Этих членов мафии следует расстрелять. Хотите быть мафиози? - Формируйте вашу мафию в другой стране. Не делайте это в вашей стране, не делайте этого против вашего народа",- заявил он.