ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը
ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը (Նավակ ճոճող) հայտարարել է, որ վայր է դնում պատգամավորական մանդատը։
Մարտի 30-ին Գյումրիու ավագանու ընտրությունների օրը միջադեպ էր տեղի ունեցել ընտրությունները լուսաբանող լրագրողների և հարբած ՔՊ-ական պատգամավորի միջև։
Լրագրողներից մեկը հարցրել էր, թե արդյոք շատ կտխրի, եթե ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը պարտվի, ինչին Վիլեն Գաբրիելյանը պատասխանել էր՝ «կուրախանամ»։
Ավելի ուշ նա վիրավորել էր լրագրողներից մեկին, ինչի հետևանքով սկսվել է վիճաբանություն։
Լրագրողներից մեկը պահանջել է, որ Գաբրիելյանը հայհոյանքի համար ներողություն խնդրի և վայր դնի մանդատը, սակայն պատգամավորը պատասխանել էր. «Մեկ է՝ 2026-ին իշխանությունը փոխվելու է, ինչո՞ւ հիմա մանդատս վայր դնեմ»։

Депутат от ГД Вилен Габриелян сложит депутатский мандат
Депутат от правящей фракции «Гражданский договор» Вилен Габриелян заявил об отказе от мандата после воскресного инцидента в Гюмри. Об этом Габриелян сообщил в соцсети «Facebook».
Габриелян после выборов в Гюмри 30 марта в матерной форме оскорбил нескольких журналистов. По утверждению журналистки Сюзи Бадоян, полицейские тогда отказались препятствовать грубому поведению депутата. Отвечая на вопрос журналистов о том, не собирается ли он сложить мандат после всего произошедшего, Габриелян заявил, что «в 2026 году власть сменится, и необходимости в сложении мандата он не видит».