«Մայր Հայաստանի» գրասենյակում ուժայինները խուզարկություն են սկսել (տեսանյութ)
Այս պահին ոստիկանության և Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցները խուզարկություն են անցկացնում Գյումրու «Մայր Հայաստան» դաշինքի գրասենյակում։
«Մայր Հայաստանն» ավելի վաղ հաղորդագրություն էր տարածել՝ շեշտելով, որ ակնհայտորեն խոչընդոտվում է իրենց աշխատանքները:
Վաղ առավոտյան խուզարկություն է իրականացվել նաև «Մայր Հայաստանի» թիմակից Արա Ոսկանյանի տանը, ով կազմակերպչական հարցերով է զբաղվում:
«Սա մենք գնահատում ենք որպես իշխանությունների կողմից հարձակում Գյումրու ընտրություններին մասնակցող ընդդիմադիր ուժի դեմ և կոչ ենք անում լրատվամիջոցներին գալ Գորկու 50/4 հասցե»,-ասված է«Մայր Հայաստանի» հաղորդագրությունում:

Прямое включение из офиса блока «Мать Армения»: силовики проводят обыск
Работники полиции и Антикоррупционного комитета в данный момент проводят обыск в офисе блока «Мать Армения» в Гюмри.
Ранее блок «Мать Армения» распространил заявление, отметив, что тем самым силовики препятствуют их деятельности.
С раннего утра обыск был проведен также в доме члена команды «Мать Армения» Ара Восканяна, занимающегося организационными вопросами.
«Мы расцениваем это как травлю в отношении оппозиционной силы, участвующей в выборах в Гюмри, и призываем СМИ прийти по адресу ул. Горького 50/4», – отмечалось в заявлении блока «Мать Армения».