Պուտինը նախագահի թեկնածու առաջադրվելու համար ԿԸՀ–ին ներկայացրեց իր փաստաթղթերը
«Միացյալ Ռուսաստան» կուսակցության առաջնորդ, երկրի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը համապատասխան փաստաթղթեր է ներկայացրել ՌԴ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով որպես նախագահի թեկնածու գրանցվելու համար: Ինչպես հաղորդում է «РБК»-ն, դրա համար նա անձամբ է ներկայացել ԿԸՀ:
Հիշեցնենք, որ Պուտինը նախագահի թեկնածու է առաջադրվել «Միացյալ Ռուսաստան» կուսակցության 12-րդ համագումարի երկրորդ փուլում՝ նոյեմբերի 27-ին: Պուտինի թեկնածության առաջադրումն ընդունվել է միաձայն:
Տեղեկացնենք, որ ՌԴ նախագահի մյուս թեկնածուները դեռ չեն ներկայացրել համապատասխան փաստաթղթեր ԿԸՀ։
ՌԴ նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան 2012 թ. մարտի 4-ին:

Путин представил в ЦИК документы для регистрации в качестве кандидата в президенты
Премьер-министр РФ, председатель партии "Единая Россия" Владимир Путин подал документы в Центральную избирательную комиссию РФ для регистрации в качестве кандидата в президенты России. Для этого он сегодня, 7 декабря 2011г., лично приехал в ЦИК, сообщает «РБК».
Путин был выдвинут кандидатом в президенты РФ на втором этапе XII съезда "Единой России", который проходил в Москве 27 ноября 2011г. За выдвижение В.Путина кандидатом от партии на пост президента РФ делегаты съезда проголосовали единогласно.
Ранее уведомления в ЦИК о намерении баллотироваться на пост президента РФ направили еще пять кандидатов. Все они самовыдвиженцы. Самые известные из них – бывший мэр Владивостока Виктор Черепков и лидер объединения "Другая Россия" Эдуард Лимонов.