Արման Մելիքյան. «Հայաստանի համար կարևոր է, որ ՌԴ–ում տեղի չունենա բոլշևիկյան հեղափոխություն»
–Հաշվի առնենք, որ Ռուսաստանը հսկայական երկիր է, և եթե այդ անարդարությունների մեջ բողոքի ձայն են բարձրացրել  մի քանի հազար հոգի Մոսկվայում ու Սանկտ–Պետերբուրգում, ապա կարող ենք փաստել, որ համախմբված ընդդիմություն այդ երկրում գոյություն չունի, և որ այդ խախտումներն իրականում այնպիսի ցասում չեն առաջացրել մարդկանց մեջ, որ նրանք դուրս գան և բողոքեն այնպես, ինչպես դա եղավ Հայաստանում կամ այլ երկրներում,– նման հայտարարությամբ է այսօր հանդես եկել ԼՂՀ  նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը։
Բանախոսը համոզմունք է հայտնել, որ ՌԴ իշխանությունները կիրառել են ողջ վարչական ռեսուրսը այդ ընտրություններում շահավետ դիրք ունենալու համար։
Մելիքյանը կարծիք է հայտնել նաև, որ չի կարելի ասել, թե ՌԴ–ի վերջին ընտրություններն արտացոլում են ամբողջ ժողովրդի կարծիքը։ Ըստ բանախոսի՝ այդ է վկայում նաև բնակչության՝ ընտրություններին մասնակցելու փոքր տոկոսային ցուցանիշը։
Ինչ վերաբերում է ռուսաստանյան ընտրությունների ազդեցությանը Հայաստանի վրա, ապա Մելիքյանը նշել է, որ Հայաստանի համար նախ և առաջ կարևոր է, որ ՌԴ–ում տեղի չունենա բոլշևիկյան հեղափոխություն.

Арман Меликян: «Для Армении важно, чтобы в России не произошла большевистская революция»
«Будем учитывать то, что Россия – огромная страна  и если среди всей этой несправедливости голос протеста подняли несколько тысяч людей в Москве и Санкт-Петербурге, то можно констатировать, что в этой стране нет сплоченной оппозиции и эти нарушения на самом деле не вызвали такой ярости, чтобы они вышли на улицы и протестовали так, как это было в Армении или других странах», - с таким заявлением выступил бывший глава МИД НКР Арман Меликян.
По его убеждению, власти России применили весь административный ресурс, чтобы на этих выборах иметь выгодную позицию.
Меликян отметил, что нельзя говорить, что прошедшие в РФ выборы являются отражением мнения всего народа. По его словам, об этом свидетельствует также низкий процентный  показатель явки населения  на выборах.
Что касается воздействия выборов в России на Армению, то Арман Меликян подчеркнул, что для Армении прежде всего важно, чтобы в России не произошла большевистская революция.
«Это очень важно. В  этом плане мы должны быть действительно внимательны к процессам, происходящим в России», - добавил экс-министр.