Լիլիթ Գալստյան. «Շատերն են հիշում 2008 թվականը, երբ մեզ հույս ու հավատ էին ներշնչում... Բայց իրականությունն այսօր այլ է»
Այսօր ԱԺ հայտարարությունների ժամանակ իշխանությունների հասեցին քննադատական ելույթով է հանդես եկել ՀՅԴ–ական պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը։
–Շատերն են հիշում 2008թ., երբ մեզ հույս ու հավատ էին ներշնչում, խոստանում, որ մի շարք ցուցանիշներով մենք կդառնանք տարածաշրջանային կենտրոն։ Հավանաբար հավատացինք կամ փորձեցինք հավատալ, այդ թվում՝ նաև ես։ Բայց իրականությունն այսօր լրիվ այլ պատկերով է խոսում. ինչպես ՀՀ ազգային վիճակագրության համապատասխան զեկույցն է նշում, Հայաստանի բնակչության 36%-ը աղքատ է,– հայտարարել է Լ. Գալստյանը։

Лилит Галстян: «Многие помнят 2008 год, когда нам внушали веру и надежду…Но действительность сегодня абсолютно другая»
Сегодня в час заявлений в парламенте с критикой в адрес властей выступила депутат АРФД Лилит Галстян.
«Многие помнят 2008 год, когда нам внушали веру и надежду, обещая, что по ряду показателей мы станем региональным центром. По всей вероятности, мы, в том числе и я, поверили или попытались поверить в это. Но действительность сегодня абсолютно другая: как отмечено в соответствующем докладе Национальной статистической службы РА, 36% населения Армении составляют бедные люди», - заявила Лилит Галстян.