«Միացյալ Ռուսաստանը» հավաքել է ձայների 49,67%–ը 95% արձանագրությունների մշակումից հետո
Ռուսաստանի Դաշնության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաշվել է ընդհանուր ձայների 95%–ը, ինչի շնորհիվ հրապարակվել է նախնական տվյալներ։ Պետդումայի ընտրություններում 49,67% ձայն է ստացել «Միացյալ Ռուսաստանը», երկրորդ տեղում Ռուսաստանի Կոմունիստական կուսակցությունն է՝ 19,13%, երրորդում «Արդար Ռուսաստանն» է, որը հավաքել է ձայների 13,18%–ը, իսկ Ռուսաստանի լիբերալ–դեմոկրատական կուսակցությունը հավաքել է 11,66% ձայն։ Այս տվյալները հրապարակել է ՌԴ ԿԸՀ քարտուղար Նիկոլայ Կոնկինը։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 4–ին տեղի են ունեցել ՌԴ պետդումայի ընտրությունները, որտեղ անցնելու համար նվազագույն շեմը սահմանված է 7%–ը:

ЦИК РФ обработал 95% протоколов: «Единая Россия» набирает 49,67% голосов
По результатам обработки ЦИК РФ 95% протоколов избиркомов "Единая Россия" заручилась на выборах в Госдуму 49,67% голосов избирателей.
На втором месте уверенно держится КПРФ с результатом 19,13%, на третьем – "Справедливая Россия", которая набрала 13,18%. Замыкает "четверку" победителей ЛДПР, которая сумела заручиться поддержкой 11,66% избирателей. Об этом, как передает «РосБалт»,  сообщил журналистам секретарь ЦИК Николай Конкин.
Остальные партии пока так и не смогли преодолеть избирательный барьер, необходимый для прохождения в Госдуму. В частности, "Яблоко" заручилось поддержкой 3,25% избирателей, "Патриоты России" — 0,6%, а "Правое дело" — 0,5%. Напомним, что 4 декабря в России прошли выборы в Государственную Думу РФ, в которых для полноценного представительства в Государственной Думе партиям необходимо преодолеть семипроцентный барьер.