Քաղաքապետարանը կրկին ձախողեց կարմիր գծերի թանկացման դեմ «Մայր Հայաստանի» դատական հայցի քննությունը (տեսանյութ)
Այսօր Վարչական դատարանը կոլեգիալ կազմով շարունակում էր քննել «Մայր Հայաստան» խմբակցության դիմումը, որով վիճարկվում է Երևան քաղաքում «կարմիր գծերի» թանկացման իրավաչափությունը:
«Մայր Հայաստանը» պահանջում է չեղարկալ թանկացման որոշումը:
Նախորդ նիստը հետաձգվել էր Երևանի քաղաքապետի և ավագանու ներկայացուցչի` գործին մասնակցելուն ունակ չլինելու հիմքով: Այսօրվա նիստը ևս հետաձգվեց՝ այս անգամ պատասխանող կողմի բացակայության պատճառով։
Դատարանում «Մայր Հայաստան» խմբակցության շահերը ներկայացնում է իրավագետ Վահե Գրիգորյանը, ով հանդիսանում է նաև «Նովալեքս» փաստաբանական գրասենյակի ավագ գործընկեր:

Мэрия снова провалила рассмотрение в суде иска фракции «Мать Армения» против подорожания красных парковок (видео)
Сегодня Административный суд в коллегиальном составе продолжил рассмотрение иска фракции «Мать Армения», которым оспаривается правомерность повышения цен на парковочные «красные линии» в Ереване.
«Мать Армения» требует отменить решение о подорожании.
Предыдущее заседание было перенесено из-за неспособности мэра Еревана и представителя Совета старейшин участвовать в рассмотрении дела. Сегодняшнее заседание также было перенесено из-за отсутствия стороны-ответчика.
Интересы фракции «Мать Армения» в суде представляет юрист Ваге Григорян.