Ռուբեն Թորոսյան. «Մենք պատրաստ ենք համագործակցել ցանկացած ուժի հետ...»
«Գերագույն խորհուրդ» պատգամավորական ակումբի ղեկավար, «Մարդու իրավունքներ 96» կուսակցության նախագահ, ՀԱԿ անդամ Ռուբեն Թորոսյանը «7օր»–ի հետ զրույցում անդրադառնալով ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր–Պետրոսյանի այն հայտարարությանը, թե ինքը  վերլուծություններ է արել ԲՀԿ–ի հետ հավանական համագործակցության մասին, ասել է.
Մենք պատրաստ  ենք համագործակցել  ցանկացած ուժի հետ, ով պայքարելու է ազատ և արդար ընտրությունների համար։ Ինչ վերաբերում է «Հայաստանն առանց Սերժ Սարգսյանի» կարգախոսին, ասեմ, որ Հայաստանը ոչ  միայն առանց Սերժ Սարգսյանի, այլ առանց ՀՀԿ–ի պետք է լինի։

Рубен Торосян: «Мы готовы сотрудничать с любой силой…»
Председатель депутатской группы «Верховный Совет», член  партии «Права человека – 96» Рубен Торосян, касаясь в беседе с «7or» заявления лидера АНК Левона Тер-Петросяна о том, что он проанализировал вероятность сотрудничества  с партией «Процветающая Армения», отметил:
«Мы готовы сотрудничать с любой силой, которая будет бороться за свободные и справедливые выборы. Что касается лозунга  «Армения без Сержа Саргсяна», то отмечу, что Армения должна быть не только без Сержа Саргсяна, но и без Республиканской партии Армении».