Ստորագրվել են հայ–վրացական մի շարք համաձայնագրեր
Ինչպես հայտնի է, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մեկնել է Վրաստան։ Միխայիլ Սահակաշվիլիի հետ ունեցած առանձնազրույցից հետո ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր:
Ստորագրվել է «Վրաստանի ՆԳՆ-ի և Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայության (ԱԱԾ) միջև սահմանափակ համագործակցության մասին» համաձայնագիրը, ինչպես նաև համաձայնագիր Հայաստանի ու Վրաստանի սպորտի և երիտասարդության նախարարությունների միջև երիտասարդությանն առնչվող հարցերի կապակցությամբ:
Համաձայնագիր է ստորագրվել Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների միջև «ստանդարտացման, մետրոլոգիայի և համապատասխանությունների ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ», ինչպես նաև արձանագրություն Հայաստանի և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև:
Հայկական կողմից փաստաթղթերը ստորագրել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն ու ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, վրացական կողմից՝ էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Վերա Կոբալիան, արտգործնախարար Գրիգոլ Վաշաձեն և ՆԳՆ փոխնախարար Զազա Գոգավան:

Между Арменией и Грузией подписан ряд соглашений
Как известно, сегодня в Тбилиси прошла встреча президентов Армении и Грузии Сержа Саргсяна и Михaила Саакашвили. После церемонии Михаил Саакашвили провел коллегу по президентскому дворцу и ознакомил с макетами осуществленных и будущих проектов, в том числе парламента в Кутаиси и башни алфавита.
Позднее состоялась встреча делегаций на высшем уровне, в которой, помимо президента, приняли участие министр экономики и глава МИД Армении.
После встречи в присутствии президентов был подписан ряд документов. В частности, главы соответствующих ведомств подписали соглашение о сотрудничестве между МВД Грузии и Службой национальной безопасности Армении, а также соглашение между Министерствами спорта и по делам молодежи Армении и Грузии по вопросам, касающимся молодежи.
Кроме того, подписано соглашение о сотрудничестве между правительствами Армении и Грузии в сферах стандартизации и метрологии, а также протокол между Министерствами иностранных дел Армении и Грузии, сообщает «Регнум» со ссылкой на грузинские СМИ.
С армянской стороны документы подписали министр экономики РА Тигран Давтян и глава МИД РА Эдвард Налбандян, а с грузинской – министр экономики и устойчивого развития Грузии Вера Кобалия, министр иностранных дел  Григол Вашадзе и замминистра внутренних дел Заза Гогава.