Հայաստանում Բելգիայի քաղաքացի է ձերբակալվել
Հայաստանում ձերբակալվել է Բելգիայի քաղաքացի, 1957թ. ծնված Լյուկ Վանդևալեն։ ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը «7օր»–ին տեղեկացրել է, որ Լյուկ Վանդևալեն խուլիգանության համար բերման է ենթարկվել, և քրեական օրենսգրքի 258–րդ հոդվածի հատկանիշներով քրեական գործ է հարուցված։
–Նա ձերբակալված է,–ասել է Ա. Մալխասյանը՝ մանրամասնելով, որ նոյեմբերի 28–ին՝ ժամը 12։30–ին, Լյուկ Վանդևալեն մուտք է գործել Երևանի Գուրգեն Մարգարյանի անվան թիվ 94 ավագ դպրոց, վիճաբանել է ուսուցչական կազմի հետ, հայհոյանքներ հնչեցրել ուսուցիչների հասցեին։
Այժմ կատարվում է նախաքննություն։
Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ Բելգիայի քաղաքացու դուստրը հենց այդ դպրոցում է սովորում։ Լյուկ Վանդևալեն դպրոց է այցելել իր դժգոհությունն արտահայտելու ջեռուցման համար աշակերտներից երեքհազարական դրամ հավաքելու կապակցությամբ և ուսուցիչների հետ ծագած վիճաբանության ժամանակ կոտրել է դպրոցի միջանցքում փակցված ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի լուսանկարի ապակին։

В Армении арестован гражданин Бельгии
В Армении арестован гражданин Бельгии Люк Вандевалле, 1957 г.р. Как сообщил «7or» сотрудник Управления  информации и связей с общественностью полиции РА Армен Малхасян, Люк Вандевалле был подвергнут приводу за хулиганство и против него было возбуждено уголовное дело по признакам 258-й статьи УК Армении  («Хулиганство со стороны группы лиц или организованной группы»).
«Он арестован», - сообщил Армен Малхасян, добавив, что 28 ноября, в 12:30, Люк Вандевалле проник в столичную старшую школу №94 им. Гургена Маргаряна, вступил в спор с  учительским составом школы и озвучил оскорбления в адрес учителей.
Согласно некоторым данным, дочь гражданина Бельгии учится именно в этой школе. Люк Вандевалле решил посетить школу, чтобы выразить свое недовольство тем, что ученики школы должны собрать по 3 тыс. драмов для решения вопроса отопления. Кроме того, во время спора с учителями  разбил рамку с фотографией президента Армении Сержа Саргсяна, висевшую на стене.