«Մայր Հայաստանը» տասնյակ նոր գրքեր է նվիրել Լուգանսկի պետական ակադեմիային (լուսանկար)
Միխայիլ Մատուսովսկու անվան պետական ​​ակադեմիա են այցելել «Մայր Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչները՝ Անդրանիկ Թևանյանի գլխավորությամբ։ Ակադեմիայի տելեգրամյան ալիքը հայտնում է, որ «Մայր Հայաստանը» տարբեր ոլորտներին վերաբերող տասնյակ նոր գրքեր է նվիրել ակադեմիական գրադարանին։
Ակադեմիայի գրադարանում, որը կբացվի շատ շուտով, հասանելի կլինեն երաժշտական ​​արվեստի, դիզայնի, կինեմատոգրաֆիայի, խորեոգրաֆիայի, գովազդի և PR-ի վերաբերյալ ժամանակակից հրատարակություններ։
Մատուսովսկու անվան ակադեմիայի ռեկտոր Վալերի Ֆիլիպովը շնորհակալություն է հայտնել հյուրերին և հրավիրել Հայաստանի ստեղծագործ երիտասարդներին մասնակցել Ակադեմիայի կողմից կազմակերպվող մրցույթներին և փառատոններին։
Հյուրերն այցելել են պատկերասրահ, որտեղ առաջինն են ծանոթացել ԼԺՀ վաստակավոր նկարիչ, դոցենտ, Հագուստի և տեքստիլ արվեստի ամբիոնի վարիչ Արևիկ Մալխասյանի նոր անհատական ​​ցուցահանդեսին։

«Мать Армения» подарила Луганской государственной академии десятки новых книг (фото)
Подарок главному творческому вузу Донбасса сделали гости – представители Совета старейшин Еревана во главе с лидером блока «Мать Армения» Андраником Теваняном. Об этом сообщает «Telegram»-канал «Академия Матусовского».
«Современные издания по музыкальному искусству, дизайну, операторскому мастерству, хореографии, рекламе и пиару… будут доступны в модельной библиотеке Академии, которая откроется совсем скоро.
Ректор Академии Матусовского Валерий Филиппов поблагодарил гостей и пригласил к участию в конкурсах и фестивалях, организованных Академией, творческую молодёжь из Армении.
Вместе заглянули и в Галерею, где гости первыми посмотрели новую персональную выставку заслуженного художника ЛНР, доцента, заведующей кафедрой искусства костюма и текстиля Аревик Малхасян «В мире правящей лицевой, все, что занимает меня, – изнанка». Для всех ценителей красоты она, к слову, откроется завтра, 19 сентября в 13.00», – отмечается в сообщении.