Նախագահական նստավայրում տեսնելով, որ ոչինչ չի ստացվում և իշխանական հողը ոտքի տակից գնում է ժամ առ ժամ, որոշել են ինքնահանգստացնող «մեդիտացիաներով» և տեղեկատվական դաշտին «մուտիլովկաներ» մատակարարելով զբաղվել։
«Ազատ, բայց սերժատու» լրատվամիջոցները, որոնք մինչև վերջերս իրենց դիրքավորել էին որպես «ընդդիմադիր», պատվիրատուի հրահանգով դեն են նետել դիմակներն ու շարունակ գրում են, թե Սերժ Սարգսյանը կարողացել է ծնկի բերել ու վերջնական կապիտուլյացիայի ենթարկել ԲՀԿ–ին, հետևաբար ՀՀԿ«ճկուն» ղեկավարի երկրորդ ժամկետով նախագահության գնալն ապահովված է։ Բաղրամյան 26–ում, հավանաբար, անկեղծորեն հավատում են, որ եթե հալվա–հալվա ասեն, ապա բերանները կքաղցրանա։
Երիտսերժականների մյուս «մուտիլովկան» էլ այն է, թե ԲՀԿ–ն «կոտրվել» է և ՀՀԿ–ի հետ միասնական ցուցակով է մասնակցելու խորհրդարանական ընտրություններին։ Սա էլ «հալվայի» շարքից է ու ցույց է տալիս, թե ինչպիսի ծանր վիճակում են «որակական հեղափոխության» ջատագովները։ Մարդիկ, փաստորեն, պատեպատ են տալիս իրենց ու ստիպված սրտի մխիթարանք լուրեր են տարածում։ Այլ կերպ ասած՝ «ֆուտբոլասերների» թիմը հիմա խոր դեպրեսիայի մեջ է, ինչն էլ հանգեցնում է քաղաքական երազախաբության։ Արդյունքում՝ ծնվում են «լուրեր», բամբասանքներ ու էժանագին «վերլուծություններ»։
Եթե հիմք ընդունենք «սերժատուների» գրածներն ու նրանց վարած քարոզչության «նրբությունները», ապա կստացվի, որ Սերժ Սարգսյանը վերջին երեք տարվա ընթացքում հասցրել է մոտ 20 անգամ անվերապահ կապիտուլյացիայի ենթարկել ԲՀԿ–ին, 10 անգամ վերջնականապես տապալել Ռոբերտ Քոչարյանի կազմակերպած դավադրությունը, որի շրջանակներում, մասնավորապես, հրաժարական տվեց նախագահի փեսան՝ Մ. Մինասյանը, շուրջ 3 անգամ մոտիկից տեսնել Պուտինին և ավելի քան 14 «դաբրո» ստանալ տարբեր երկրների ջոջերից (այդ թվում՝ Վիետնամի ու Սենեգալի դեսպաններից)։
Զավեշտն այն է, որ իրենք իրենց գրածներին հավատալով՝ սկսում են քայլեր անել ու ծրագրեր մշակել, բայց, ինչպես փորձն է ցույց տալիս, հայտնվում են վարչապետի սիրած կոտրած տաշտակի առջև։ Իջևանցիներին հարցրե՛ք, կասեն։
Քաղաքական երազախաբություն
«Ազատ, բայց սերժատու» լրատվամիջոցները, որոնք մինչև վերջերս իրենց դիրքավորել էին որպես «ընդդիմադիր», պատվիրատուի հրահանգով դեն են նետել դիմակներն ու շարունակ գրում են, թե Սերժ Սարգսյանը կարողացել է ծնկի բերել ու վերջնական կապիտուլյացիայի ենթարկել ԲՀԿ–ին, հետևաբար ՀՀԿ «ճկուն» ղեկավարի երկրորդ ժամկետով նախագահության գնալն ապահովված է։ Բաղրամյան 26–ում, հավանաբար, անկեղծորեն հավատում են, որ եթե հալվա–հալվա ասեն, ապա բերանները կքաղցրանա։

Видя, что ничего не выходит и что они теряют власть, люди из президентского дворца решили заняться самоуспокаивающими «медитациями» и поставкой на информационное поле «уток».
«Свободные, но подсержевские» средства массовой информации, которые вплоть до последнего времени позиционировали себя в качестве «оппозиционных», по распоряжению заказчика сбросили маски и беспрерывно пишут, что Серж Саргсян смог поставить партию «Процветающая Армения» на колени и вынудить её окончательно капитулировать, следовательно, второй срок президентства «гибкому» лидеру РПА обеспечен. В президентском дворце, вероятно, искренне верят, что если будут повторять «халва», то во рту станет слаще.
Другая «утка» молодежи заключается в том, что ППА «сломилась» и будет участвовать на парламентских выборах единым списком с РПА. Это тоже напоминает поговорку про «халву» и показывает, сколь в тяжелом положении находятся апологеты «качественной революции». Люди, фактически, места себе не находят и вынужденно распространяют согревающую их душу информацию. Иначе говоря, команда «любителей футбола» впала сейчас в новую депрессию, что и приводит к политическойполлюции.В результате рождаются «вести», сплетни и дешевая «аналитика».
Если примем за основу то, что пишут «подсержевцы» и «нюансы» проводимой ими пропаганды, то выйдет, что Серж Саргсян за последние три года успел раз 20 принудить ППА к безоговорочной капитуляции, 10 раз окончательно сорвать организованные Робертом Кочаряном заговоры, в рамках чего, в частности, подал в отставку президентский зять М. Минасян, раза три сблизи увидеть Путина и более 14 раз получить «добро» от сильных мира сего (в том числе, от послов Вьетнама и Сенегала).
Курьез в том, что веря в то, что сами пишут, они начинают делать шаги и разрабатывать программы, но как показывает опыт, оказываются у любимого премьером разбитого корыта. Спросите у иджеванцев – они скажут!
Политическая поллюция
Другая «утка» молодежи заключается в том, что ППА «сломилась» и будет участвовать на парламентских выборах единым списком с РПА. Это тоже напоминает поговорку про «халву» и показывает, сколь в тяжелом положении находятся апологеты «качественной революции». Люди, фактически, места себе не находят и вынужденно распространяют согревающую их душу информацию. Иначе говоря, команда «любителей футбола» впала сейчас в новую депрессию, что и приводит к политической поллюции. В результате рождаются «вести», сплетни и дешевая «аналитика».