Դ. Հակոբյան. «ԲՀԿ–ն կարող է իսկապես քաղաքական առաջատարի դեր ստանձնել»
Հետևե՛ք Վլադիմիր Պուտինի օրինակին,–այսօրվա ասուլիսում խոսելով սպասվող նախընտրական դաշինքների մասին՝ ասել է Մարքսիստական կուսակցության ղեկավար Դավիթ Հակոբյանը։
Կուսակցությունների մեջ պետք է ներմուծել ժողովրդականություն վայելող անկուսակցական մարդկանց, որոնք լուրջ գաղափարական հիմք կունենան,–նկատել է նա։
Նրա համոզմամբ՝ եթե որևէ կուսակցություն ազգի ուժերը ջլատելու փոխարեն հեղինակություն վայելող անկուսակցականների միավորի, ապա ինքը պատրաստ է միանալու։
ԲՀԿն տասը անգամ ավելի մեծ ժողովրդավարություն է վայելում, քան ՀՀԿն,–նկատել է բանախոսը։
Նրա խոսքերով՝ եթե ԲՀԿն լուրջ կադրային փոփոխություններ իրականացնի, ապա կարող է իսկապես քաղաքական առաջատարի դեր ստանձնել։
Դեռ ոչ մի կուսակցության կողմից հրավեր չեմ ստացել,–պատասխանելով հարցին, թե ում հետ կմիավորվի՝ ասել է Դավիթ Հակոբյանը։

ППА может получить роль действительно передовой политической силы - Давид Акопян
«Следуйте примеру Владимира Путина», - на сегодняшней пресс-конференции заявил председатель Марксистской  партии Армении Давид Акопян, говоря об ожидаемых предвыборных альянсах.
«Необходимо вовлечь в состав партии беспартийных людей, которые пользуются популярностью и  у которых будет идеологическая основа», - заметил он.
По заверению Давида Акопяна, если какая-то партия, вместо того, чтобы парализовать силы нации, объединит беспартийных людей, пользующихся авторитетом, то он готов присоединиться к ней.
«Партия «Процветающая Армения»(ППА) пользуется  гораздо большей популярностью, чем Республиканская партия Армении(РПА)», - сказал он.
По словам Акопяна, если ППА проведет серьезные кадровые перестановки, то она может получить роль действительно передовой  политической силы.
«Пока я не получал приглашений ни от какой партии», - заявил Давид Акопян, отвечая на вопрос о том, к какой из партий он присоединится.