Վիճաբանություն և քաշքշուկ է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզպետի և օրենքով գող Օշականցի Գևորիկի եղբոր տղա Աբուլիկի միջև
Օգոստոսի 27-ին ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության մեծ թվով ծառայողներ ժամանել են Արագածոտնի մարզի Օշական գյուղ։
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով երեկ օգոստոսի 26-ին Աշտարակ քաղաքում հայտնի Նվոյին պատկանող «Wine Corner Ashtarak»-ում տեղի է ունեցել «Hayat Project»-ի համերգը, որին ներկա է եղել նաև Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը։
Ներկա է եղել նաև օրենքով գող Օշականցի Գևորիկի եղբոր տղա Աբուլիկը, ով այդ ժամանակ վիճաբանության մեջ է մտել մարզպետի հետ, որը հետո վերածվել քաշքշուկի ու այսօր քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները դրա համար այցելել են Արագածոտնի մարզի Օշական գյուղ։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ համերգի ավարտից հետո Օշականցի Գևորիկի եղբոր տղա Աբուլիկը, ով եղել է մի քանի անձանց հետ, պատվիրել են երգ՝ «Ոտ տակայա դոլյա վառավսկայա»-ն ու մարզպետը, որի հետ է եղել նաև Աշտարակի քաղաքապետ Թովմաս Շահվերդյանը, ընդիմացել են ասելով․ «Մենք այստեղ, դուք ինչ-որ գողական երգ եք պատվիրում։ Մենք կգնանք, նոր դուք ձեր երգը կպատվիրեք»։
Այն դուր չի եկել Օշականցի Գևորիկի եղբոր տղա Աբուլիկին ու սկսվել է լեզվակռիվ, քաշքշոց, անգամ փոխադարձ հարվածներ են հասցրել միմյանց։

Произошла потасовка между губернатором Арагацотна и племянников вора в законе Ошаканци Геворика
В селе Ошакан произошла потасовка между губернатором Арагацотна и племянником вора в законе Ошаканци Геворика. 27 августа в село Ошакан Арагацотнского марза прибыло большое количество служащих главного управления уголовной полиции МВД Армении.
По информации сайта «SHAMSHYAN.com», 26 августа в городе Аштарак в «Wine Corner Ashtarak» состоялся концерт группы «Hayat Project», на котором также присутствовал губернатор Арагацотнского марза Сергей Мовсисян.
Присутствовал там также племянник вора в законе Ошаканци Геворика – Абулик, который вступил в словесную перепалку с губернатором, превратившуюся в потасовку. Отмечается, что именно это стало причиной приезда полиции.
По информации фотокорреспондента Гагика Шамшяна, после завершения концерта Абулик, который был там не один, заказал песню «Вот такая доля воровская», а губернатор, присутствовавший там с мэром Аштарака Товмасом Шахвердяном, возразил против этого. Это не понравилось родственнику вора в законе и между ними завязалась перепалка, вылившаяся в потасовку.