Պակիստանի խորհրդարանը կատուներ է «վարձել» առնետների դեմ պայքարելու համար
Պակիստանի խորհրդարան առնետ որսացող կատուներ են բերվել առնետների հետ կապված խնդրի դեմ պայքարի համար։ Ինչպես գրում է Geo News պարբերականն իր աղբյուրներին հղումով, առնետներն իսկական քաոս են առաջացրել կառավարական շենքերում։
«Մայրաքաղաքի զարգացման վարչությունը որոշել է վարձել որսորդական կատուներ՝ խորհրդարանի շենքում քաոս առաջացնող առնետներին որսալու համար։ Այդ նպատակով հատկացվել է 1,2 մլն ռուփի (մոտ 4,3 հազար դոլար)»,-գրում է պարբերականը։
Պարբերականի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ առնետները լուրջ վնաս են պատճառում Պակիստանի Սենատի ու Ազգային ժողովի տարբեր գերատեսչություններին։ Բացի այդ, դրանք նաև կրծել են խորհրդարանի մի շարք աշխատասենյակներում պահվող փաստաթղթերը։

Парламент Пакистана завел охотничьих кошек для борьбы с крысами
Парламент Пакистана завел кошек-крысоловов для борьбы с усилившейся проблемой крыс, устраивающих хаос в правительственных зданиях, сообщает издание «Geo News» со ссылкой на источники.
«Управление по развитию столицы (CDA) приняло решение нанять охотничьих кошек для поимки крыс, вызывающих хаос в здании парламента, на эти цели был выделен бюджет в размере 1,2 миллиона рупий (около 4,3 тысяч долларов США)», – пишет издание.
По словам источников, крысы наносят ущерб различным департаментам Сената и Национальной ассамблеи Пакистана, крысы также изгрызли файлы во многих офисах парламента.