ՄԱԿ-ը կորցրել է կապը Գազայում բազմաթիվ աշխատակիցների հետ. զոհերի թիվը 205-ից ավել է
ՄԱԿ-ի մերձավորարևելյան գործակալությունը, որը զբաղվում է պաղեստինցի փախստականների օգնությամբ, կորցրել է կապը Գազայում գտնվող իր շատ աշխատակիցների հետ։ Նրանց շարքերում զոհերի թիվն արդեն գերազանցում է 205-ը։ ՌԻԱ Նովոստիին այս մասին հայտնել է պաղեստինցի փախստականների օգնության և աշխատանքների կազմակերպման` ՄԱԿ-ի մերձավորարևելյան գործակալությունը:
«Մենք չգիտենք, թե մեր աշխատակիցներից քանիսն են անհետ կորել, քանի որ անհնար է կապ հաստատել նրանցից յուրաքանչյուրի հետ։ Մենք Գազայում ունենք ավելի քան 13 հազար աշխատակից, և կապը շատ սահմանափակ է։ Մեր աշխատակիցներից շատերը չեն կարող աշխատել այն պատճառով, որ բոլոր դպրոցները փակ են հոկտեմբերի 7–ից (2023–ի) կամ էլ այն պատճառով, որ ստիպված են հենց իրենց երեխաների մասին հոգ տանել»,–ասել է նա։

ООН потеряла связь со многими сотрудниками в Газе: число погибших превышает 205
Ближневосточное агентство ООН для помощи палестинским беженцам и организации работ (БАПОР) потеряла связь с очень многими сотрудниками в Газе, число погибших превышает 205 человек, заявил РИА «Новости» глава сотрудников БАПОР Бен Маджекодунми.
«Мы не знаем, сколько наших сотрудников пропало без вести, потому что невозможно установить контакт с каждым из них. У нас более 13 тысяч сотрудников в Газе, и связь очень ограничена. Многие из наших сотрудников не могут работать, в частности, потому, что все школы закрыты с 7 октября или потому, что они заботятся о своих детях», – сказал он.
В секторе Газа потери сотрудников ООН в ходе конфликта стали самыми крупными со времен создания организации в 1945 году, более 205 из них убиты.