Հայկական բիզնեսի դահիճը․ Ռուստամ Բադասյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գործիք
Նիկոլ Փաշինյանն իր մոտ դահիճների հսկայական բանակ ունի։ Դահիճներ, որոնք իր այս կամ այն հակապետական հրահանգներն են կատարում։
Մենք արդեն խոսել ենք Նիկոլի դահիճներից մեկի՝ փոխվարչապետ աշխատող Մհեր Գրիգորյանի մասին։ Վերջինիս վրա դրվել է Հայաստանի տարածքները դահճաբար հանձնելու կազմակերպչական ֆունկցիան։ Դրա դիմաց Գրիգորյան Մհերը ստացել է բանկային ոլորտի միջոցով ռեկետ իրականացնելու հնարավորություն։ Բանկերը հարստանում են, Մհեր Գրիգորյանը՝ նույնպես։ Տուժում են ՀՀ հպարտ ու ոչ այնքան հպարտ քաղաքացիները։
Տնտեսական դաշտում Փաշինյանի մյուս գործիքը Ռուստամ Բադասյանն է՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահը։ Նրա վրա դրված է բիզնեսին գլխատելու ֆունկցիան։ Հայաստանի գրեթե բոլոր խոշոր ու միջին բիզնես ներկայացուցիչների վրա քրեական գործեր են «կախվել»՝ անկախ այն հանգամանքից, թե արդյոք կա՞ իրավախախտում, թե՞ ոչ։ Նիկոլը Բադասյանի ձեռքերով ուզում է վերահսկել բիզես դաշտն ու ինքն իրեն ապահովագրել։
Կա նաև տեսակետ, որ Ռուստամ Բադասյանը միտումնավոր գլխատում է հայկական բիզնեսը ճիշտ այնպես, ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը միտումնավոր հանձնեց Արցախը՝ իր դրսի տերերի հրահանգների կատարման շրջանակներում։ Թե ո՞ր տարբերակի հետ գործ ունենք, իշխանափոխությունից հետո պարզ կդառնա։ Այս պահին պետք է արձանագրել, որ ՊԵԿ–ը հրեշավոր օրենսդրական նախաձեռնությամբ է հանդես եկել։ Առաջարկվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքում կատարել այնպիսի փոփոխություններ, որոնց արդյունքում գործարարներին սպառնում է ազատազրկում 3–ից 6 տարի ժամկետով։ Ընդ որում՝ հարկային կամ մաքսային խախտումը քրեականացվում է 5 միլիոն դրամի գերազանցման դեպքում։ Գործնականում սա նշանակում է, որ Հայաստանի գրեթե բոլոր խոշոր ու միջին գործարարների գլխին կախվելու է առնվազն 3 տարի ազատազրկվելու հեռանկարը։ Այս ամենից հետո դժվար չէ կռահելը, թե ինչ վարքագիծ կդրսևորի բիզնեսը և ինչ կլինեն ներդրումների հետ։
Դրսի ուժերի կողմից նշանակված «կոմիսարի» համբավ ունեցող Ռուստամ Բադասյանի «կանտոռայի» այս առաջարկը երիտթուրքերի արածներին համարժեք քայլ է։
Երիտթուրքերը գլխատեցին մեր մտավորականությանը, որից հետո սկսեցին հայության զանգվածային տեղահանումները՝ էթնիկ զտումները։ Երիտքայլարածներնէլ պլանավորում են գլխատել հայկական բիզնեսը, որից հետո Հայաստանն Արցախի պես մեր թշնամիներին սկուտեղի վրա մատուցելը և հայկական բիզնեսի էթնիկ զտումը կդառնան տեխնիկայի հարց։
Բիզնես դաշտի պաշտպանությունը բոլորիս գործը պետք է լինի։ Պետությունն ու բանակը տնտեսությամբ են զարգանում։ Նիկոլենք պատահական չեն տնտեսության վրա հարձակվում։ Այդ հարձակումը մեր երկիրը կազմաքանդելու թուրք–ադրբեջանական ծրագրի մաս է կազմում։
Երիտթուրքերը գլխատեցին մեր մտավորականությանը, որից հետո սկսեցին հայության զանգվածային տեղահանումները՝ էթնիկ զտումները։ Երիտքայլարածներն էլ պլանավորում են գլխատել հայկական բիզնեսը, որից հետո Հայաստանն Արցախի պես մեր թշնամիներին սկուտեղի վրա մատուցելը և հայկական բիզնեսի էթնիկ զտումը կդառնան տեխնիկայի հարց։

Палач армянского бизнеса: Рустам Бадасян – инструмент Никола Пашиняна
Никол Пашинян держит при себе огромную армию палачей, которые выполняют его антигосударственные распоряжения.
Мы уже говорили об одном из палачей Никола – Мгере Григоряне, работающем вице-премьером РА. На последнего возложена функция по организации сдачи территорий Армении. Взамен этого Григорян Мгер получил возможность для осуществления рэкета посредством банковской сферы. Банки обогащаются, Мгер Григорян – тоже. Страдают от этого гордые и не столь граждане РА.
Другим инструментом Пашиняна на экономическом поле является Рустам Бадасян, председатель Комитета государственных доходов. На него возложена функция по обезглавливанию бизнеса. Практически на всех представителях крупного и среднего бизнеса в Армении «висят» уголовные дела, независимо от того, имеются ли в реальности с их стороны правонарушения. Руками Бадасяна Никол хочет контролировать бизнес-поле и перестраховаться.
Есть также мнение, что Рустам Бадасян намеренно обезглавливает армянский бизнес – точно так же, как Никол Пашинян сдал Арцах в рамках выполнения распоряжений своих внешних хозяев. С каким же из вариантов мы имеем дело в реальности, станет ясно после смены власти. На данный момент нужно констатировать, что КГД выступил с чудовищной законодательной инициативой. Ею предлагается внести в Уголовный кодекс РА такие изменения, в результате которых предпринимателям будет грозить от 3 до 6 лет лишения свободы. Причем налоговое или таможенное нарушение криминализируется в случае преодоления порога в 5 млн драмов. На деле это означает, что практически над всеми крупными и средними предпринимателями Армении нависнет угроза лишения свободы как минимум на 3 года. Нетрудно догадаться, какую позицию после этого займет бизнес и что станет с инвестициями.
Младотурки обезглавили нашу интеллигенцию, после чего начали массовые депортации армян – этнические чистки. Младопрошагавшие, в свою очередь, планируют обезглавить армянский бизнес, после чего преподнесение Армении нашим врагам на блюдечке по примеру Арцаха и этническая чистка в отношении армянского бизнеса станут вопросами техники.
Защита бизнес-поля должна быть нашей всеобщей задачей. Государство и армия развиваются благодаря экономике. Николовцы не зря совершают нападки на экономику. Это является частью турецко-азербайджанских планов по развалу нашей страны.
Данное предложение конторы Рустама Бадасяна, пользующегося репутацией «комиссара», назначенного внешними силами, – шаг сродни содеянному младотурками.