Տարածաշրջանում իրավիճակը վատթարանալու միտում ունի. Պուտինը` Ասադի հետ հանդիպմանը (տեսանյութ)
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սիրիացի գործընկերոջ` Բաշար ալ-Ասադի հետ հանդիպման ժամանակ առաջարկել է քննարկել տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը, որը վատթարանալու միտում ունի։ Պուտինը նշել է, որ դա վերաբերում է նաև Սիրիային։
«Ինձ շատ է հետաքրքրում ձեր կարծիքը, թե ինչպես է զարգանում իրավիճակը տարածաշրջանում, ցավոք սրտի, այն միտում ունի վատթարացման, դա վերաբերում է նաև Սիրիային»,-ասել է Պուտինը։

«Ситуация в регионе имеет тенденцию к обострению»: Путин на встрече с Асадом в Кремле (видео)
Президент России Владимир Путин на встрече с сирийским коллегой Башаром Асадом предложил обсудить ситуацию в регионе, которая имеет тенденцию к обострению, отметив, что это касается и Сирии.
«Мне очень интересно Ваше мнение по поводу того, как ситуация в регионе в целом развивается. К сожалению, она имеет тенденцию к обострению, мы это видим. Это касается и Сирии напрямую», – сказал Путин.